Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Tekom-Puk'dan Galvanizhanesine Yeşil Kalkan

Türkiye'nin en eski ve köklü kablo taşıyıcısı üreticilerinden Tekom-Puk, 'Yenilikçi Teknoloji ve Daha Çevreci Üretim' projesi kapsamında, galvanizleme tesisi için gelişmiş bir filtre sistemi kurdu. İzmir Kalkınma Ajansı - IZKA tarafından da desteklenen yatırımla Tekom-Puk, galvaniz kaplama sürecini tamamen çevreci bir yapıya kavuşturdu.

yapi.com.tr
Tekom-Puk'dan Galvanizhanesine Yeşil Kalkan

ürkiye'nin en eski ve köklü kablo taşıyıcısı üreticilerinden Tekom-Puk, 'Yenilikçi Teknoloji ve Daha Çevreci Üretim' projesi kapsamında, galvanizleme tesisi için gelişmiş bir filtre sistemi kurdu. İzmir Kalkınma Ajansı - IZKA tarafından da desteklenen yatırımla Tekom-Puk, galvaniz kaplama sürecini tamamen çevreci bir yapıya kavuşturdu.

Sac hammaddesini işleyerek kablo taşıma sistemleri üreten Tekom-Puk, ürettiği kablo taşıyıcılarını, kendi bünyesindeki galvanizleme tesisinde korozyona karşı dayanımlarını sağlamak amacıyla kaplıyor. Tesiste yürütülen sıcak daldırma galvanizleme faaliyeti yaklaşık 4,5 m uzunluğa ve 1,5 m derinliğe sahip çinko havuzunda TSE standartlarına ve uluslararası normlara uygun olarak ve en son üretim teknikleriyle gerçekleştiriliyor. Kaplama süreci çevre ve işçi sağlığı bakımından ciddi riskler barındırıyor ve çok dikkatli bir yönetim gerektiriyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Genel Müdür Murad Saygın, şirketin kuruluşundan itibaren çevresel etkiler ve işçi sağlığı konusunda son derece hassas davrandıklarını ve hiçbir yatırımdan kaçınmadıklarını belirtti. Mart ayı içerisinde tamamlayarak devreye aldıkları atık gaz filtre tesisinin de bu politikanın bir sonucu olduğunu ifade ederek şöyle devam etti:

"Biz, tesisimizin kuruluşundan itibaren çevre hakkındaki yönetmeliklere uygun şekilde çalışıyoruz. Sadece kanuni zorunluluklarımızla yetinmeyip hep bir adım önde olmaya çabalıyoruz. Kurduğumuz filtre sistemi konusunda da her hangi bir zorunluluğumuz olmamasına rağmen bu yatırımı gerçekleştirdik. Tesisimize kurulan bu sistem sayesinde, galvaniz ocağı üzerinden 40.000 m3 /saat lik bir debiyle emilen atık gaz, suyla yıkama vasıtasıyla filtre edilerek atmosfere salınıyor. Böylece, galvaniz tesisinde çalışan arkadaşlarımızın hava kalitesini yükselttik ve çevreye tamamen zararsız bir gaz salınımı sağladık."

Saygın, projeye verdikleri destekten ötürü İzmir Kalkınma Ajansına da teşekkürlerini ifade etti.

Tekom-Puk

Tekom-Puk 1977yılında İzmir'de kuruldu. Kablo taşıyıcı ve destek sistemleri konusunda faaliyet gösteren Türkiye'nin ilk ve köklü firmalarından biri. Üretim tesislerinde; her 20 saniyede bir 3m veya 6m uzunluklarında kablo kanalı ürünlerini üretebilecek kapasitede makine parkuruna sahip. Firma, üretim kabiliyetinin çevresel etkilerini minimize edebilmek amacıyla tüm süreçleri için gerekli altyapı yatırımlarını tamamladı.

ETİKETLER: yeşil firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/tekom-pukdan-galvanizhanesine-yesil-kalkan-_80061.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!