Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Teleferik İhalesi 12 Ekim'de Yapılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Balçova'da bulunan ve eskidiği için can güvenliğini tehlikeye atan teleferiğini yerine yenisi yapmak için gerçekleştireceği ihalenin tarihihi 12 Ekim olarak belirledi. İhalenin kesinleşmesinin ardından teleferik tesislerinin yenilenmesi için süreç başlayacak. İzmirlilerin özellikle haftasonları büyük ilgi gösterdiği,

Yeni Asır Gazetesi
Teleferik İhalesi 12 Ekim'de Yapılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Balçova'da bulunan ve eskidiği için can güvenliğini tehlikeye atan teleferiğini yerine yenisi yapmak için gerçekleştireceği ihalenin tarihihi 12 Ekim olarak belirledi. İhalenin kesinleşmesinin ardından teleferik tesislerinin yenilenmesi için süreç başlayacak. İzmirlilerin özellikle haftasonları büyük ilgi gösterdiği, tesis, 3 yıldır kapalı durumdaydı.

Büyükşehir Belediyesi'nin Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'ne hazırlattığı raporda tesisin kullanılmasının sakıncalı olduğu ortaya çıkmıştı. Teleferik ihalesinde ilk aşama 17 Şubat 2010'da yapıldı. Dört katılımcı, ön yeterlilik ve proje hazırlama süreci sonunda 12 Ekim'de mali tekliflerini verecek. İhalede Avusturya firması Doppelmayr Seilbahnen Gmblt, Alman firması Leitner, Türk firmaları STM Teleferik Montaj Sistemleri A.Ş. ve Yapı Kur A.Ş. iş ortaklığı ve Synerji Şahin Yılmaz Enerji İnşaat ve Önsa İnşaat Turizm A.Ş İş ortaklığı yarışacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/teleferik-ihalesi-12-ekimde-yapilacak_83068.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!