Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Temapark'a En Yüksek Teklif, Mesa&Kantur-Akdaş'tan

TOKİ tarafından ihaleye çıkarılan Halkalı-Atakent özel proje alanı ile doğa ve eğlence parkı inşaatının arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işinin ikinci ve son oturumu yapıldı. Üç firmanın katıldığı ihalede Mesa Mesken ve Kantur-Akdaş iş ortaklığı 405 milyon 275 bin liralık "arsa karşılığı idare payı geliri", 1 milyar 885 milyon liralık "teklif

Dünya Gazetesi
Temapark'a En Yüksek Teklif, Mesa&Kantur-Akdaş'tan

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından ihaleye çıkarılan Halkalı-Atakent özel proje alanı ile doğa ve eğlence parkı inşaatının arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı işinin ikinci ve son oturumu yapıldı. Üç firmanın katıldığı ihalede Mesa Mesken ve Kantur-Akdaş iş ortaklığı 405 milyon 275 bin liralık "arsa karşılığı idare payı geliri", 1 milyar 885 milyon liralık "teklif edilen arsa satış karşılığı satış toplam geliri" ile en yüksek teklifi verdi.

TOKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, İdarenin merkez binasında yapılan ikinci oturuma katılan firmalardan, ilk oturumda yapılan en yüksek teklifin üzerinde sözlü teklifte bulunmaları istendi. Sözlü tekliflerin ardından her üç firma da nihai yazılı tekliflerini hazırlayarak TOKİ İhale Komisyonu'na sundu. İhale Komisyonu Başkanı Muhsin Soylu, katılımcıların huzurunda teklif zarflarını açarak verilen yazılı teklifleri okudu.

İkinci oturumda "Mesa Mesken ve Kantur-Akdaş iş ortaklığı", arsa satışı karşılığı idare payı geliri olarak 405 milyon 275 bin lira, teklif edilen arsa satış karşılığı satış toplam geliri olarak 1 milyar 885 milyon lira, arsa satışı karşılığı idare payı gelir oranı olarak yüzde 21,50 önerdi.

"Günal İnşaat-Doğu İnşaat iş ortaklığı", arsa satışı karşılığı idare payı geliri olarak 336 milyon lira, teklif edilen arsa satış karşılığı satış toplam geliri olarak 1 milyar 400 milyon lira, arsa satışı karşılığı idare payı gelir oranı olarak yüzde 24 önerdi.

"Artaş İnşaat-Öztaş İnşaat iş ortaklığı" ise arsa satışı karşılığı idare payı geliri olarak 351 milyon 500 bin lira, teklif edilen arsa satış karşılığı satış toplam geliri olarak 1 milyar 850 milyon lira, arsa satışı karşılığı idare payı gelir oranı olarak da yüzde 19 önerdi.

Temapark yapımı için öngörülen arazi toplam 1 milyon 429 bin metrekare. Arazinin 1 milyon 241 bin metrekarelik bölümüne doğa ve eğlence parkı yapılacak. Doğa ve eğlence parkı alanı olarak ayrılan bölüm dışındaki alanlara, lüks konut ve iş merkezleri inşa edilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/temaparka-en-yuksek-teklif-mesakantur-akdastan_84382.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!