Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Temmuzda 1.5 Katrilyon Liralık Teşvik Belgesi Verildi

Temmuz ayında yarısına yakını imalat sektörüne olmak üzere yaklaşık 1.5 katrilyon liralık yatırım için teşvik belgesi düzenlendi. Hazine Müst

Dünyab>Temmuz ayında yarısına yakını imalat sektörüne olmak üzere yaklaşık 1.5 katrilyon liralık yatırım için teşvik belgesi düzenlendi.
Hazine Müsteşarlığı'nın temmuz ayına ilişkin yatırım teşvik belgeleri konusundaki Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre temmuz ayında, 1 katrilyon 455 trilyon lira tutarında 349 adet yatırım teşvik belgesi verildi. Teşvike bağlanan bu yatırımlarla toplam 12 bin 694 kişinin istihdam edilmesi öngörülüyor.

Tarım sektörüne yatırım tutarı 25 trilyon 398.9 milyar lirayı bulan 10 proje için verilen teşvik belgelerine göre, sözkonusu yatırımlarla 568 kişiye istihdam olanağı yaratılacak.

Yatırım tutarı 25 trilyon 381 milyar 427 milyon lirayı bulan madencilik projeleri için 7 adet teşvik belgesi düzenlenirken, bu yatırımlarla da 275 kişiye istihdam imkanı sağlanacak.

Temmuz ayında teşvik belgeleriyle desteklenen yatırımlardan aslan payını imalat sektörü alıyor. İmalat sektöründe toplamı 740 trilyon 103 milyar 742 milyon lirayı bulan yatırım 220 adet belgeyle teşvike bağlanırken, bu yatırımlarla 8 bin 19 kişiye istihdam olanağı yaratıldı.

Enerji sektörünün toplam 174 trilyon 871.9 milyar liralık yatırımı da 4 adet belgeyle teşvik edilirken, hizmetler sektöründe verilen teşvikten yararlanacak yatırım büyüklüğü 489 trilyon 252 milyar 376 milyon lira oldu. Hizmetler sektöründe teşvik edilen yatırımlarla ise 3 bin kişi iş sahibi olacak.

Öte yandan Hazine Müsteşarlığı, geçtiğimiz temmuz ayında 150 trilyon 84 milyar 901 milyon liralık yabancı sermayeli yatırım için de teşvik belgesi verdi. Teşvik belgesi alınan yatırımların döviz ihtiyacı 62 milyon bin 20 dolar, yaratacağı istihdam da 1.304 kişi olarak tespit edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/temmuzda-1-5-katrilyon-liralik-tesvik-belgesi-verildi_5681.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!