Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Temo Mobilya 15 Ülkeye İhracat Yapıyor

Dünya markası olma nedeniyle odaklanan Temo Mobilya 4 kıtada 15 ülkeye ihracat yapıyor. Geleceği ihracatta gören Temo Mobilya, ihracatın toplam üre

Ticaret
1


b>Dünya markası olma nedeniyle odaklanan Temo Mobilya 4 kıtada 15 ülkeye ihracat yapıyor. Geleceği ihracatta gören Temo Mobilya, ihracatın toplam üretim içindeki payını da yüzde 50’ye çıkarmayı planlıyor.

1998 yılında, kurulan Temo Mobilya A.Ş. modüler ev mobilyaları ve ahşap sandalye üretimini gerçekleştiriyor.

Bilgisayar ortamında tasarlanan ve titiz işçilikle işlenen ürünlere özellikle dış pazarlardan büyük ilgi var. Temo, geçtiğimiz yılın toplamında yaptığı ihracat kadar ihracatı daha bu yılın ilk üç ayında gerçekleştirdi. Firma, halen üretim içindeki payı yüzde 10 olan ihracatı yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyor.

İnegöl’de kurulu Temo Mobilya A.Ş.’nin bugünü ve geleceğine dönük plan ve hedefleri, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kemal Tuna’yla konuştuk.

Tuna 1998 yılında kurulmuş genç bir firma olduklarını ve hedefi büyük tuttuklarını belirterek “üretim alanımızı modüler, ev mobilyaları ve ahşap sandalye üretimi oluşturuyor.

Bilgisayar ortamında tasarladığımız ürünlerimiz titiz işçilikle de birleşince daha bir değer kazanıyor” dedi.

KALİTE OLMAZSA OLMAZDIR

Üretimde kalitenin hep ön planda olduğunu belirten Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kemal Tuna “Kalite Olmazsa olmazlarımızdan birisidir. Kaliteli üretimin yanında iyi bir tasarım da bizim için ayrı bir ölçüdür. Bunların yanında bir de ihracat olmazsa olmazlarımızdan birisidir” şeklinde konuştu.

Firma olarak 2003 yılına ihracatta büyük bir atakla girdiklerini belirten Tuna, 2002 yılında yaptıkları toplam ihracat tutarını 2003 yılının ilk üç ayında gerçekleştirdiklerini söyledi.

İhracatın toplam üretim içindeki payının hâlâ yüzde 10’lar düzeyinde bulunduğunu söyleyen Tuna, bu rakamın yüzde 50’ye çıkarılmasının hedeflendiğini belirtti.

4 KITADA 15 ÜLKEYE İHRACAT

Türkiye’de yaşanan ağır ekonomik krizleri kriz olarak değerlendirmek istemediğini de belirten Temo Mobilya A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Temel Tuna, “Ben Türkiye’de yaşanan ekonomik dalgalanmaları kriz olarak görmüyorum. Ancak o günün şartlarında ülkeyi yöneten siyasilere yönelik bir güvensizlik ortamı söz konusuydu.

Bunun sonucunda da bir ekonomik durgunluklar yaşandı. Ancak biz firma olarak, bu durgunlukları da ihracatla aştık.

Şu anda Libya, Hindistan, Yunanistan, İngiltere, Amerika Birleşmiş Devletleri, Almanya, Suudi Arabistan, Hollanda, Kosova, Bosna Hersek, BAE, İsrail ve Bahreny gibi ülkelere ihracat yapıyoruz” dedi.

EN BÜYÜK RAKİP İTALYA VE POLONYA

Türk Mobilya Sektöründe son yıllarda önemli yatırımlar yapıldığını ve gerek tasarım gerekse kalite yönünden ileri düzeye gelindiğini belirten, Tuna, firma olarak yurtdışında özellikle İtalyan ve Polonyalı firmalarla rekabet ettiklerini söyledi.

Temo Mobilya ürünlerine yurt dışından talebin de giderek arttığını belirten, Tuna kaliteli üretimin yanında çok etkin bir tanıtımın da dış pazarlarda pay almada önemli etken olduğunu vurguladı.

Firma olarak da yurtdışında tanıtıma büyük önem verdiklerini işaretleyerek “Mobilya sektörünün en büyük fuarı olan Almanya’daki Köln Mobil Mese Fuarına geçtiğimiz Ocak ayında katıldık ve izleyicilerden büyük ilgi gördük. 10. ayda Dubai’daki fuara da iştirak edeceğiz. Arkasından yine Köln’deki fuara katılacağız” dedi.

Bu arada firma olarak öncelikle kurumsallaşma çalışmalarını gerçekleştirmeyi bu çerçevede ISO 9000 kalite güvence belgesinin alınacağını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Tuna, arkasından da markalaşma yolunda çalışmaların yoğunlaştırılacağını ve asıl hedefin de dünya markası haline gelmek olduğunu sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/temo-mobilya-15-ulkeye-ihracat-yapiyor_4096.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • İHRAÇ ETTİGİNİZ FİRMALARI ÖGRENİP BİLGİ ALMAK İSTERİM. emrearikan38@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!