Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tepe Betopan, Ar-Ge ile İhracatı Artıracak

Ortadoğu'nun yanında Avrupa'ya da ihracat yapan Tepe Betopan, bu yıl yeni ürünlerin de desteği ile birlikte yurtdışına satışlarını yüzde 10 artırmayı planlıyor. Tepe Betopan Yönetim Kurulu Başkanı İlhan İl, ağaç ve çimento karışımıyla çimentolu yonga levhası üretip sattıklarını söylerken, "2010 yılında geçen yıla göre yüzde 10'luk bir artışla 250

Referans Gazetesi
Tepe Betopan, Ar-Ge ile İhracatı Artıracak

Ortadoğu'nun yanında Avrupa'ya da ihracat yapan Tepe Betopan, bu yıl yeni ürünlerin de desteği ile birlikte yurtdışına satışlarını yüzde 10 artırmayı planlıyor. Tepe Betopan Yönetim Kurulu Başkanı İlhan İl, ağaç ve çimento karışımıyla çimentolu yonga levhası üretip sattıklarını söylerken, "2010 yılında geçen yıla göre yüzde 10'luk bir artışla 250 bin metrekare dış cephe ürününü ihraç etmeyi hedefliyoruz" dedi. Ar-Ge çalışmalarıyla ürün çeşitlemesinin üzerinde durduklarını ifade eden İl, bu yıl mevcut ürünlerine en az 3 yeni ürün daha ekleyeceklerini bildirdi.

İl, yatırımlarının krizden etkilenmediğini de söylerken, "Global krize karşı bazı önlemler almakla birlikte uzun vadede büyüme ve ihracat odaklı planlarımızı ertelemedik. 2008 yılından itibaren gerçekleştirmeyi planladığımız 5.1 milyon TL tutarındaki yatırımımızı krize rağmen durdurmadık" diye konuştu.
 
Cironun yüzde 2'si Ar-Ge'ye ayrılıyor

Referans'ın sorularını yanıtlayan İl, başlangıçta Tepe Grubu'nun ihtiyaçlarını karşılayan şirketin artan prefabrik üretimiyle bağlantılı olarak sektörün talepleri üzerine ülke genelinde hizmet vermeye başladığını belirtti. Bu çerçevede çeşitli yatırımlarla yeni ürünler geliştirdiklerine işaret eden İl, cirolarının yüzde 2'sini Ar-Ge'ye ayırdıklarını kaydetti.

İl, başlıca pazarları arasında İngiltere, Yunanistan, Bulgaristan, Arnavutluk, İran, Irak, Katar, Dubai ile Gürcistan'ın olduğunu kaydetti. İhracat yaptıkları bölgelere uygulama ekipleri göndererek, bir anlamda gittikleri yerlere "know-how" da götürdüklerini söyleyen İl, ürün çeşitlemesi kapsamında ise bu yıl İngiltere'de piyasaya sundukları bir ürünü Türkiye'de de satmaya başlayacaklarına işaret etti.

 

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/tepe-betopan-ar-ge-ile-ihracati-artiracak_78991.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!