Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Termik Santrala Pedallı Protesto

İzmir’in Aliağa İlçesi’nde çeşitli şirketler tarafından kurulmak istenen termik santrallere tepkiler sürüyor. Bu yıl 20’ncisi düzenlenen Emek ve Barış Şenlikleri’ne katılan Karşı Bisiklet Grubu ve Greenpeace üyeleri, bölgede termik santrallerin yapımının çevre felaketi yaratacağını, Ege’nin iki yakasında yaşayan halkları tehdit edeceğini öne

Milliyet EGE
Termik Santrala Pedallı Protesto

İzmir’in Aliağa İlçesi’nde çeşitli şirketler tarafından kurulmak istenen termik santrallere tepkiler sürüyor. Bu yıl 20’ncisi düzenlenen Emek ve Barış Şenlikleri’ne katılan Karşı Bisiklet Grubu ve Greenpeace üyeleri, bölgede termik santrallerin yapımının çevre felaketi yaratacağını, Ege’nin iki yakasında yaşayan halkları tehdit edeceğini öne sürdü.

Sabah saat 08.00 sıralarında İzmir Bostanlı İskelesi’nden yola çıkarak Aliağa’ya gelen Karşı Bisiklet Grubu ve Greenpeace üyeleri, Başkan Yardımcısı Uğur Eren tarafından karşılandı. Çevre dostlarını ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Uğur, “Çevre kirliliği, küresel ısınma tüm canlıların hayatını tehdit ediyor. Ekolojik denge giderek bozuluyor. Aliağa, çevre kirliliğine karşı duyarlılığın en fazla olduğu bir bölge. İlçemizin sürdürülebilir kalkınma anlayışıyla, havası, denizi, suyuyla çevrenin ve insanların sağlığının korunduğu bir bölge olması için çaba harcıyoruz” dedi.
Grup üyeleri de şenlik süresince, stantlardaki etkinliklere katılıp, termik santrallere karşı Aliağalıları bilgilendireceklerini bildirdi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/termik-santrala-pedalli-protesto_71498.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!