Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Termik Santrale İzin Vermek İzmir’e İhanet

Foça Çevre Platformu üyeleri, ENKA’nın Aliağa’da kurmak istediği santrale karşı Bakırçay’dan topladıkları 4 bin imzayı Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na gönderdi.

Milliyet Ege
Termik Santrale İzin Vermek İzmir’e İhanet

Foça Çevre Platformu üyeleri, ENKA’nın Aliağa’da kurmak istediği santrale karşı Bakırçay’dan topladıkları 4 bin imzayı Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’na gönderdi

Aliağa’da ENKA’nın kurmak istediği termik santral çevrecileri harekete geçirdi. Foça Çevre Platformu (FOÇEP) üyeleri, Bakırçay Bölgesi’nden topladıkları 4 bin imzayı, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK) gönderdi. FOÇEP Dönem Sözcüsü Bahadır Doğutürk, santral için Çevre Bakanlığı’nca 5 Mayıs 2010’da olumlu ÇED raporu verildiğini hatırlattı. Aliağa’yla Yeni Foça arasındaki bölgenin sanayi kuruluşları nedeniyle kirlendiğini savunan Doğan, şunları kaydetti: “Bölge bu kadar kirlenmişken, ithal kömürle çalışacak bir termik santral sadece burayı değil, İzmir Körfezi’nin güney kıyılarını ve İzmir’in kuzey kıyısını da çok olumsuz etkileyecektir. Burada termik santral kurmak bir akıl tutulmasıdır. Elektrik üretimi ya da sanayide üretim, doğayı, çevreyi yok ederek, tarımsal alanları ve ürünleri yararlanamaz hale getirerek, insan sağlığını hiçe sayarak yapılamaz. Bu, insanın sağlıklı bir çevrede yaşama hakkına müdahaledir. Bu bölgede termik santrale izin vermek İzmir’e ihanettir.”

ETİKETLER: çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/termik-santrale-izin-vermek-izmire-ihanet_80820.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!