Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

‘Ters Ev’ Turistlerin Gözdesi

Kargıcak beldesindeki bir turizm kompleksi içerisinde inşa edilen ve çatısı yerde, temel direkleri yukarıda olan, tuvaleti ve banyosu ters konulan, kapıları, pencereleri, balkon demirleri ters monte edilen ev, tanıtım ofisi olarak kullanılıyor. Ters evin önünde yine ters olarak dikilmiş bir kuru ağaç ile evin saçaklarından aşağı doğru sarkan ağaç

Radikal Gazetesi
2 ‘Ters Ev’ Turistlerin Gözdesi

Antalya’nın Alanya ilçesinde bir turizm kompleksi içerisinde inşa edilen ve tanıtım ofisi olarak kullanılan ters ev büyük ilgi görüyor. Kargıcak beldesindeki bir turizm kompleksi içerisinde inşa edilen ve çatısı yerde, temel direkleri yukarıda olan, tuvaleti ve banyosu ters konulan, kapıları, pencereleri, balkon demirleri ters monte edilen ev, tanıtım ofisi olarak kullanılıyor. Ters evin önünde yine ters olarak dikilmiş bir kuru ağaç ile evin saçaklarından aşağı doğru sarkan ağaç da görenlerin ilgisini çekiyor.

Turizm kompleksinin yetkilisi Kerim Aydoğan,  ters evin bir benzerini Amerika Birleşik Devletleri’ne yaptığı seyahat sırasında gördüğünü ve benzerini Alanya’da yapmaya karar verdiğini söyledi. ABD’de gördüğü evin sadece dışının, kaplamasıyla ters ev görüntüsüne sahip olduğunu ifade eden Aydoğan, kendisinin, komple ters bir proje hazırlayarak hayata geçirdiğini anlattı. Ters evin, normal evlere göre iki katına yakın bir paraya mal olduğunu ifade eden Aydoğan, çatının yere sağlam oturması için demir ve çimentonun daha fazla kullanıldığını dile getirdi.
Ters evin, tanıtım ofisi olarak kullanıldığının altını çizen Aydoğan, herkesin büyük ilgisini çeken evin fotoğrafının çekimi için ücret talep edildiğini ve alınan ücretin hayır kurumlarına bağışlanacağını belirtti. Aydoğan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ters evin fotoğrafını çekmek isteyenlerden bir miktar para alacağız. Bu paraları havuzumuzda biriktireceğiz. Ay sonunda ne kadar para birikmişse, o kadar biz kendi cebimizden üzerine koyarak, bu paraları Alanya Kaymakamı’nın işaret edeceği bir hayır kurumuna bağışlayacağız."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ters-ev-turistlerin-gozdesi_63299.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • ben inşaat teknikerliğinde öğrenciyim. nette ev projelerine bakarken sizin projenizi gördüm çok beğendim. gerçekten mükemmel olmuş bu projede emeği geçen herkesin ellerine sağlık. o evin gerçeğini görmeyi çok isterdim ama imkanlar buna müsait değil. eğer teknikerliğe devam edip biryerlere gelebilirsem işim olunca gelmeye çalışacağım. YANITLA
  • özgün fikir çıkmıyor. Anca bir yerde görülecek ve yapılacak. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!