Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tersane Projesi ile 4 Bin Kişi İş İmkanına Kavuşacak

Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, yaptığı açıklamada Ereğli’deki mevcut tersane alanının genişletilmesi projesinin gerçekleşmesi halinde, 3–4 bin kişi

Zamanb>Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, yaptığı açıklamada Ereğli’deki mevcut tersane alanının genişletilmesi projesinin gerçekleşmesi halinde, 3–4 bin kişiye iş imkanı sağlanacağını söyledi.

Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, Ereğli ilçesindeki mevcut tersane alanının genişletilmesi projesinin gerçekleşmesi halinde, 3–4 bin kişiye istihdam sağlanacağını söyledi. Vali Erkmen, yaptığı açıklamada, tersane projesinin hayata geçirilmesi için hazırlanması gereken şartlar kapsamında haritaların çizildiğini ve bu konudaki bürokratik işlemlerin de yürütüldüğünü kaydetti. Erkmen, Ereğli’deki tersanede gemi yapımı konusunda 2 işletmenin faaliyet gösterdiğini, projenin tamamlanması durumunda ise özel müteşebbislerin sayılarının artacağını belirtti. Erkmen, şöyle dedi: “Bölgenin gelişmesini sağlayacak projeler hazırlayarak, bunları bir an önce hayata geçirmek için çalışıyoruz. Ereğli ilçesindeki mevcut tersane alanının genişletilmesi projesi gerçekleşirse, 3–4 bin kişinin istihdam edilmesine olanak sağlanacak. Proje, şu anda ilgili bakanın önünde onaylanmayı bekliyor. Tersanenin genişletilmesi durumunda ilçede büyük gemiler yapılabilecek. İnsanları ekonomik açıdan rahat ettiremediğiNiz sürece, sosyal yönden bunalımdan kurtaramazsınız. Kömürün yanında, bölgeye birtakım yeni sektörler de sokmamız lazım.’’

Öte yandan Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, basının güvenilir olması gerektiğinin altını çizerek, “Halkın basından tek istediği şey haberlerin doğru ve güvenilir olmasıdır.” dedi.

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, yerel yayın yapan Ufuk Gazetesi, 3. kuruluş yıldönümünü kutladı. Kutlama programına, Zonguldak Valisi Yavuz Erkmen, Alaplı Kaymakamı Mehmet Ergenoğlu, Alaplı Belediye Başkanı Faruk Çaturoğlu, Ereğli Kaymakamı Mustafa İngenç, Alaplı Garnizon Komutanı Nurettin Berk, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Celil Uzun, Alaplı Emniyet Müdür Vekili Mehmet Yıldırım ve diğer davetliler katıldı. Vali Erkmen, yaptığı konuşmada, vatandaşların okuduğu haberlerin doğru ve güvenilir olduğundan emin olmak istediğini söyledi.

Erkmen, Ufuk Gazetesi’nin bölgenin sorunlarının tespitinde ve çözüm yollarında önemli katkıda bulunduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Ufuk Gazetesi bölgede 3 yıldan beri yayın yapıyor. Yöre sorunlarının tespiti ve çözüm yollarının kamuoyuna yansıtması bizleri memnun ediyor. Gazetenin yayınlarını ilgiyle takip ediyoruz. Ben yerel gazetelerde yayınlanan haberleri dikkatle takip ediyorum. Yer alan haberlerdeki sorunların çözümü için hemen harekete geçiyoruz. İdare ile vatandaş arasındaki iletişimi gazeteler kuruyor. Önemli olan, gazetelerin güvenilir ve doğru olmasıdır. Yöremizde yakın bir zamanda güzel gelişmeler olacak. Bayındırlık bakanı en kısa zamanda bölgeye gelecek ve ilgili konularda tespit yapacak. Çözüm yollarında harekete geçilecek. Sorunları çözmek için birlik ve beraberlik içinde olmalıyız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/tersane-projesi-ile-4-bin-kisi-is-imkanina-kavusacak_4192.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!