Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

THY Ortaköy'deki Yalılarını Otel Yapacak

THY'nin yüzde 50 ortağı olduğu THY Do &Co İkram Hizmetleri, Türkiye'de butik otel ve restoran işletmeciliğine de girdi. THY Do& Co, mülkiyeti İstanbul İl Özel İdaresine ait olan Hatice Sultan ve Fehime Sultan yalılarını 25 yıllığına aylık 450 bin YTL artı KDV olmak üzere toplam teklif vererek toplam 160 milyon YTL'ye kiraladı.

Haberturk
THY Ortaköy'deki Yalılarını Otel Yapacak

THY'nin yüzde 50 ortağı olduğu THY Do &Co İkram Hizmetleri, Türkiye'de butik otel ve restoran işletmeciliğine de girdi. THY Do& Co, mülkiyeti İstanbul İl Özel İdaresine ait olan Hatice Sultan ve Fehime Sultan yalılarını 25 yıllığına aylık 450 bin YTL artı KDV olmak üzere toplam teklif vererek toplam 160 milyon YTL'ye kiraladı. İhaleyi İstanbul Valisi Muammer Güler yönetti. Güler, gerekli rekabet ortamının sağlandığını ve muhammen bedelin yüzde 80 üzerine çıkıldığını komisyonun bu artışı yeterli ve kamu yararına gördüğünü söyledi.

6 şirket şartname aldı

Altı şirketin ihale şartnamesi almasına rağmen ihaleye sadece THY Do&Co ve Okay Ayran isimli kişi başvurdu. Ancak Okay Ayran'ın başvurusunda eksiklikler tespit edildiği için başvuru kabul edilmedi. Altı yıl önce yanarak harabeye dönen Ortaköy'deki Fehime Sultan Yalısı eski Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu olarak kullanılıyordu. Hatice Sultan Yalısı ise Yüzme İhtisas Kulübü tarafından kullanılıyordu. THY-Do&Co Yönetim Kurulu Başkanı Candan Karlıtekin tarihi yalıları 15-20 milyon dolarlık yatırımlarla prestijli butik otel ve mekanlar yapacaklarını, projeleri 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinliklerine yetiştireceklerini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/thy-ortakoydeki-yalilarini-otel-yapacak_64999.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!