Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ThyssenKrupp Elevator'den Suudi Arabistan'ın En Yüksek Yapısına Yenilikçi Çözüm

ThyssenKrupp Elevator’a, Suudi Arabistan Sermaye Piyasası Kurulu’nun (CMA), başkent Riyad’da bulunan 385 metre yüksekliğindeki CMA Kulesi için verdiği sipariş, önemli bir ilk niteliğinde. 34 kabinli 17 TWIN, on bir çift katlı asansör, on iki konvansiyonel asansör –bir kısmı makine dairesiz üniteler- ile on iki yürüyen merdiven oluşan proje,

yapi.com.tr
ThyssenKrupp Elevator'den Suudi Arabistan'ın En Yüksek Yapısına Yenilikçi Çözüm

Uzun yıllardır Türkiye’de de faaliyet gösteren ve dünyanın en önemli teknoloji kuruluşlarından olan ThyssenKrupp Elevator’a, Suudi Arabistan Sermaye Piyasası Kurulu’nun (CMA), başkent Riyad’da bulunan 385 metre yüksekliğindeki CMA Kulesi için verdiği sipariş, önemli bir ilk niteliğinde. 34 kabinli 17 TWIN, on bir çift katlı asansör, on iki konvansiyonel asansör –bir kısmı  makine dairesiz üniteler- ile on iki yürüyen merdiven oluşan proje, neredeyse şirketin tüm ürün gamını içeriyor. ThyssenKrupp Elevator ilk kez son teknoloji ürünü; –aynı şaftta iki kabinin bağımsız olarak çalıştığı TWIN sistemi ve yüksek performanslı çift kabin asansörlerden oluşan- iki farklı yolcu asansörünü aynı binada kullanacak.

Büyük bir uluslararası inşaat projesi olan Yeni CMA merkezi, ülkenin en yüksek gökdeleni olmasının yanısıra, dünyadaki en yüksek ofis kulesi olma özelliğini de taşıyor. Üç yer altı katı ve 79 kat, 2012 yılı sonundan itibaren binada çalışması beklenen 5 bin 500 kişi için yaklaşık 185 bin metrekare taban alanı sunuyor. Çalışanların işyerlerine mümkün olduğunca güvenli ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamak için, mimarlar ve bina sahipleri yenilikçi bir taşımacılık konseptini tercih etti: Saniyede yedi metreye ulaşan hızla hiçbir ara noktada durmaksızın çeşitli dağıtım noktalarına giderek hizmet sunan çift kabin asansörlerden sonra, yolcular nihai varış noktalarına ulaşmak için TWIN’leri kullanacaklar.

Yolculara azami rahatlık sağlamak üzere yeni 'katlararası transfer kontrolü fonksiyonu', ilk kez TWIN’ler ve çift kabin asansörler için rota planlamayı tek kontrol sisteminde birleştirecek. Yolcular asansörlerin dışında bulunan dokunmatik bir ekrandan istedikleri katı seçiyorlar. Daha yüksek katlara gitmeleri gerekirse, sistem onları çift katlı kabinlerden birine yönlendiriyor. Kabindeki iki monitör, dağıtım katına ulaşmadan önce, yolculara nihai varış noktasına ulaşmak için hangi bağlantı asansörünü (TWIN) kullanacaklarını bildiriyor.

Asansör Teknolojisi iş alanı, ThyssenKrupp Grup’un yolcu ulaşımı sistemlerindeki küresel faaliyetlerini bir araya getiriyor. 42 bin 500’ü aşkın çalışanı, 2008/2009 mali yılındaki 5,3 milyar Euro tutarındaki satışları ve 150 ülkedeki müşterileriyle ThyssenKrupp Elevator, dünyanın en ileri gelen asansör şirketlerinden biri. Şirketin portföyü yolcu ve yük asansörleri, yürüyen merdivenler ve yürüyen bantlar, yolcu köprüleri, merdiven ve platform asansörleri ile tüm ürünler için özelleştirilmiş servis çözümlerini içeriyor.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/thyssenkrupp-elevatorden-suudi-arabistanin-en-yuksek-yapisina-yenilikci-cozum_84078.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!