Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TMMOB Öğrenci Evi Ulusal Mimari Proje Fikir Yarışması İptal Edildi

TMMOB Mimarlar Odası tarafından düzenlenen ve duyurusu geçtiğimiz Kasım ayında yapılan “TMMOB Öğrenci Evi Ulusal Mimari Proje Fikir Yarışması"nın iptal edildiği duyuruldu.

yapi.com.tr
TMMOB Öğrenci Evi Ulusal Mimari Proje Fikir Yarışması İptal Edildi

TMMOB Mimarlar Odası tarafından düzenlenen ve duyurusu geçtiğimiz Kasım ayında yapılan “TMMOB Öğrenci Evi Ulusal Mimari Proje Fikir Yarışması"nın iptal edildiği duyuruldu.

Konuya ilişkin olarak Oda'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer veriliyor:

"Yenimahalle Belediye Meclisinin 6 Nisan 2010 tarih- 314 sayılı ve 4 Ocak 2011 tarih - 15 sayılı kararlarına istinaden mülkiyeti Yenimahalle Belediye Başkanlığına ait 43504 ada 1 parsel üzerinde TMMOB tarafından öğrenci evi ve sosyal tesis yaptırılması için Nisan 2011 tarihinde Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ile Yenimahalle Belediyesi arasında bir protokol imzalanmıştır. TMMOB bünyesinde diğer oda temsilcileri ile yapılan görüşmeler neticesinde Mimarlar Odası bu proje kapsamında mimari projelerinin elde edilmesi sorumluluğunu üstlenmiş olup, bunu üyelerine açık bir yarışma ile gerçekleştirme öngörüsüyle TMMOB Öğrenci Evi Mimari Proje Fikir Yarışması'nı 22 Kasım 2011 tarihinde ilan etmiştir.

Ancak Yenimahalle Belediyesi’nin TMMOB’ye gönderdiği 2 Aralık 2011 tarihli yazı ile protokolün Belediye Meclis Kararı ile iptal edildiği bildirilmiştir. Bu gelişme nedeniyle TMMOB Yönetim Kurulu’nun 10 Aralık 2011 tarihli toplantısında, Yenimahalle Belediyesi’nin protokolü geçersiz saydığına ilişkin Meclis kararı ile ilgili olarak yasal sürecin başlatılmasına ve Mimarlar Odası tarafından açılan TMMOB Öğrenci Evi Mimari Proje Fikir Yarışmasının durdurulmasına karar verilerek, alınan karar 12 Aralık 2011 tarihli yazı ile Mimarlar Odası’na bildirilmiştir.

Yarışmaların, yapı ve mimar seçiminde en verimli yöntemlerden biri olduğu düşüncesini yayma çabası ile açılan yarışmanın; yarışma konusu arsanın tahsisinin iptaline bağlı olarak devam ettirilmesinin ve sonuçlandırılmasının hukuken olanaklı olmaması nedeniyle TMMOB Öğrenci Evi Mimari Proje Fikir Yarışması’nın iptal edildiği meslektaşlarımıza ve kamuoyuna duyurulur." 

http://www.yapi.com.tr/haberler/tmmob-ogrenci-evi-ulusal-mimari-proje-fikir-yarismasi-iptal-edildi_90056.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!