Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TMMOB Uyardı: İstanbul’un İçme Suyu Tehlikede

Türkiye İnşaat Mühendisleri ve Mimarlar Odası (TMMOB) İstanbul Şubesi, İstanbul su kaynaklarının tehlikede olduğuna dikkat çekti. İstanbul Su ve Ka

Zamanb>Türkiye İnşaat Mühendisleri ve Mimarlar Odası (TMMOB) İstanbul Şubesi, İstanbul su kaynaklarının tehlikede olduğuna dikkat çekti. İstanbul Su ve Kanalizasyon İşleri’nin (İSKİ) yönetmeliğinin uygulanmaya devam etmesi halinde İstanbul’un gelecekte susuzluk çekeceği ifade edildi.

TMMOB İstanbul Şubesi tarafından basına yapılan yazılı açıklamada, İSKİ’nin “İçmesuyu Havzaları Koruma ve Kontrol Yönetmeliği”ni uygulamaya devam ettiği sürece içme suyu kaynaklarının kirlilikten kurtulamayacağı belirtildi. “İstanbul’un yüzey ve yeraltı sularının çeşitli yollarla kirlenmesini önlemek amacı ile hazırlandığı ifade edilen yeni İSKİ Yönetmeliği’nin, 21 Şubat 2003 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe girdiği belirtilerek yönetmeliğin tüm ilçe, belde belediyeleri ve mücavir alanlarını –içme suyu havzaları için getirilen genel hükümlerin dışında tutarak– yapılaşmaya açtığı ileri sürüldü. TMMOB, bu alanlarda da yeni yapılaşmaya ve mevcut kirletici tesislerin faaliyetlerinin devamına izin verildiğine işaret ediyor. İSKİ’nin İstanbul’un içme suyu havzaları koruma alanlarını yasadışı ve kirletici imar sürecine teslim ettiğine işaret eden TMMOB, bu durumun kentin içme suyu kaynaklarının kullanılamayacak derecede kirlenerek devre dışı kalmasına yol açacağını vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tmmob-uyardi-istanbulun-icme-suyu-tehlikede_4137.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!