Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

TMSF'dan Gayrimenkul Satışı

TMSF Gayrimenkulleri Satıldı

Fon’un 87 gayrimenkulu ile Tasfiye İdaresi’nin portföyündeki 1 gayrimenkul ve Hür Sigorta’nın yüzde 9.20’lik hissesi alıcı buldu. Tasarruf M

NTV-MSNBCb>Fon’un 87 gayrimenkulu ile Tasfiye İdaresi’nin portföyündeki 1 gayrimenkul ve Hür Sigorta’nın yüzde 9.20’lik hissesi alıcı buldu.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Tasfiye İdaresi ve özel kişilere ait toplam 302 adet gayrimenkulun müzayede ile satışında, Fon’un 87 gayrimenkulu ile Tasfiye İdaresi’nin portföyündeki 1 gayrimenkul ve bir şirket hissesinin alıcı bulduğu bildirildi.

TURYAP tarafından dün Profilo Alışveriş Merkezi’nin tiyatro salonunda gerçekleştirilen müzayedeyle ilgili yapılan açıklamada, çok büyük ilgi gören müzayedede 25 trilyon liralık gayrimenkulun satışının gerçekleştiği kaydedildi.
Açıklamaya göre, açık artırmada, 25 arsa, 19 işyeri, 32 konut, Hür Sigorta’nın yüzde 9.20’lik hissesi ve değeri 400 milyar liranın üzerinde olan 12 adet gayrimenkul satıldı. Radyo DJ’lerinin sunuculuk yaptığı ve telefon, internet, kapalı zarfla da katılım sağlanan müzayedede en ucuz gayrimenkul 102 milyon liraya, en yüksek fiyatlı gayrimenkul ise 3 trilyon 661 milyar liraya satıldı.
Fiyatları 102-150 milyon lira arasında değişen Balıkesir’deki 15 adet arsadan 14’ü alıcı buldu. Bağdat Caddesi’ndeki 1 trilyon 650 milyar lira muhammen bedelli banka şube lokali çekişmeli bir artırma sonrası 3 trilyon 661 milyar liraya el değiştirdi. Eminönü’ndeki 5 metrekarelik dükkan, 3 milyarlık fiyatına karşın satılmadı.
Hür Sigorta’nın yüzde 9.20’lik hissesi 142 milyar liraya yeni sahibini buldu.
Turyap Yönetim Kurulu Üyesi Başak Soner, Türkiye’de bugüne kadar yapılan en yüksek katılımlı ve en büyük satışının gerçekleştiği ikinci müzayedeyi de düzenlemekten gurur duyduklarını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tmsf-gayrimenkulleri-satildi_4153.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!