Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ Açık Artırmayla Konut Satacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Ankara Eryaman 168 konutlu projesi kapsamında ilk etapta 48 konutu açık artırma yöntemiyle satışa sunacak. T

NTV-MSNBCb>Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Ankara Eryaman 168 konutlu projesi kapsamında ilk etapta 48 konutu açık artırma yöntemiyle satışa sunacak.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ankara Eryaman’daki 168 konutlu projesi kapsamında ilk etapta 48 konutu açık artırma yöntemiyle satışa sunmayı kararlaştırdı. Konutların ödeme koşullarında, peşinat yüzde 35, vade 72 ay olarak belirlendi. Proje kapsamındaki 172.8 metrekarelik konutlar, muhammen bedeli en düşük 104 milyar ile muhammen bedeli en yüksek 115 milyar liradan satışa çıkarılacak.

104 milyar lira muhammen bedelle satışa sunulan konutlarda; peşinat 36 milyar 400 milyon lira, başlangıç taksiti 939 milyon lira olurken, 115 milyar lira muhammen bedelle satılacak konutlarda da 40 milyar 250 milyon lira peşinat, 1 milyar 39 milyon lira başlangıç taksiti ödenecek.
Ödeme sırasında her Ocak ve Temmuz aylarında borç bakiyeleri ve aylık taksitler, bir önceki dönem 6 aylık memur maaş artış oranına göre artırılacak.

AÇIK ARTIRMA 14 EYLÜL’DE
Konutların açık artırmayla satışı sırasında oluşacak gayrimenkul bedeline, yüzde 1 KDV, binde 7 banka komisyonu ve binde 2.5 aracı firma komisyonu dahil edilmediği için bu tutarlar alıcıya ait olacak.
Konut alımı için 24 Ağustos’ta başlayan başvuru süresi 10 Eylül 2004 tarihinde sona erecek, açık artırmayla satış ise 14 Eylül 2004 tarihinde yapılacak. Proje kapsamındaki konutların yapımı için 12 ay inşaat süresi öngörülürken, konutların tesliminde her türlü vergi, resim ve harç alıcılar tarafından ödenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-acik-artirmayla-konut-satacak_16919.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!