Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ: Ali Sami Yen'e Fazla Para Veren Olursa Dua Ederiz

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, Ali Sami Yen Stadyumu arsasına ilişkin “Hemen ihaleye çıkıyoruz hasılat paylaşımı olarak. Biraz daha paraya ihtiyacımız var. Biraz daha para verirlerse biz de dua ederiz” diye konuştu.

Hürriyet Gazetesi
TOKİ: Ali Sami Yen'e Fazla Para Veren Olursa Dua Ederiz

oplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, Ali Sami Yen Stadyumu arsasına ilişkin “Hemen ihaleye çıkıyoruz hasılat paylaşımı olarak. Biraz daha paraya ihtiyacımız var. Biraz daha para verirlerse biz de dua ederiz” diye konuştu.

Bir gazetecinin, “Ne kadar para verirler” sorusunu ise “Onu alan ile satan bilir. Ne kadar verirlerse... Biz biraz daha şartları iyileştireceğiz. Hasılat paylaşımı olunca devlet arkasında olacak. Mutlaka biraz daha artacaktır fiyat” şeklinde yanıtladı. Bayraktar, kriz döneminde inşaat sektörünün dibe vurduğunu, fakat TOKİ'nin ayağını gazdan çekmediğini belirtti. Sadece konut satışlarda biraz yavaşlama olduğunu dile getiren Bayraktar, “TOKİ bütün Türkiye'yi inşaat alanına çevirdi. Ancak kentsel dönüşüm sağlanırken konutların zevksiz yapılar olduğu söyleniyor bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusunu “Tüm Türkiye'de yaptığımız inşaatların zevksiz bir görüntüsü olduğu söyleniyor. Bu doğrudur, yüzde 60 doğrudur. Fakat bugün ülkemizde konut sorunu, barınma sorunu, ev sorunu var. Kentsel dönüşüm Türkiye'nin en önemli sorunudur. ‘Nasıl 1 kuruş daha ucuza mal ederim' onun hesabını yapmak zorundasınız” diye yanıtladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-ali-sami-yene-fazla-para-veren-olursa-dua-ederiz-_79146.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!