Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Gazi Üniversitesi'nden TOKİ...

TOKİ Başkanı: Allah Para Gönderiyor

TOPLU Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüm işi için prosedürlerin yerine getirilmesi halinde, kaynağın mutlaka geleceğini belirterek, “Bize inanın, samimi söylüyorum belki burada söylemem doğru değil ama inanın bize Allah gönderiyor parayı” dedi.

Hürriyet Gazetesi
2 TOKİ Başkanı: Allah Para Gönderiyor

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, 'Yılın Bürokratı' ödülünü Vali Muammer Erol'un elinden aldı. Fotoğraf: EMRAH GÖKMEN/AA

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, 81 ilde, 700 ilçede 430 bin konut yaptıklarını belirterek, “Bize parayı Allah gönderiyor. 50 milyona aldığımız arsayı 300 milyona sattık. Bereketi kendiliğinden oluşuyor” dedi.

TOPLU Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüm işi için prosedürlerin yerine getirilmesi halinde, kaynağın mutlaka geleceğini belirterek, “Bize inanın, samimi söylüyorum belki burada söylemem doğru değil ama inanın bize Allah gönderiyor parayı” dedi.

Yılın bürokratı ödülü

Fırat Üniversitesi'nde (FÜ) öğrenciler arasında yapılan anket sonucu, Elazığ'da 8 Mart'ta yaşanan deprem sonrasında, duyarlı tutumu ve başarılı kurumsal yöneticiliği vasfı sebebiyle TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'a 'Yılın Bürokratı' ödülü verildi. Bayraktar, ödülünü Vali Muammer Erol'dan aldı.

81 ilde 430 bin konut

Erdoğan Bayraktar, daha sonra “TOKİ Faaliyetleri ve Deprem Dönüşümü” konulu konferansa katıldı. Bayraktar, şunları söyledi: “TOKİ bugüne kadar 81 ilde yaklaşık 700 ilçede 1700 şantiyede 430 bin konut rakamına gelmiştir. 30 milyar liralık ihalesinde yaklaşık 20 milyar lira hak ediş ödemesi yapmıştır. Bu paranın tamamını bütçeden nakit almadan, hazineden almış olduğu arsaları değerlendirmek suretiyle ve kendi yapmış olduğu konut ve iş yerlerinin satışından elde etmiş olduğu kaynakla kendi çarkını döndürmeye çalışmaktadır. TOKİ'nin bu hızlı çalışmasının ve gayretin altında yatan unsurların başında gelen en önemli iki faktörden bir tanesi vatan, millet, üretim eksenli, heyecanlı bir ekip yaratmaktır. Bir diğeri de kendi kaynağını üretme şevki içerisinde olmaktır. Yani TOKİ olarak paramıza çok ciddi bir şekilde sahip çıkma gayreti içerisinde çalışarak bu noktalara geldik.”

Allah para gönderiyor

Bayraktar, TOKİ'nin yaptığı işlere kaynak bulma modelini de şöyle anlattı: “Bize inanın, bak samimi söylüyorum belki burada söylemem doğru değil ama inanın bize Allah gönderiyor parayı. Çok samimi söylüyorum. Bağışlayın beni. Biz şimdi 20 milyar lira para bulduk. Bu para Hazine'nin elinde arsalar bugüne kadar vardı. İşte geçen gün arsa sattık ve 50 milyona aldığımız arsayı 300 milyona sattık. Bu şekilde bereketi kendinden oluşuyor. TOKİ olarak iddia ediyorum, dünyada en iyi para ödeyen kuruluşuyuz. Bugün müteahhitlerimiz var. Belediyelerde, Bakanlıklarda iş yapıyorlar. Bizde kâr marjı düşüktür ama çalışanın alnının teri kurumadan parasını ödemeye çalışıyoruz. Türkiye depreme dayanıksız yapılardan mutlaka kurtulmalıdır. Türkiye eğer kalkınacaksa, gelişecekse Avrupa ile bütünleşecekse, çağdaş dünya konumuna gelecekse savaş yapılı, çarpık yapılı şehirlerden, depreme dayanıksız yapılardan kurtulmak zorundadır.”

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-baskani-allah-para-gonderiyor_79898.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • ''KAMUYA KAHRAMANLAR VE ÜLKESİNİ SEVEN İNSANLAR GEREKİYOR. ÖĞLE YEMEĞİNE YETİŞMEK İÇİN BİLGİYİ REDDEDEN ACİZLER DEĞİL''Söze size ait güzel sözü alıntılayarak başlamak istedim sn Erten. Eğer böyle bir şeylere maruz kalmışsanız sizin adınıza üzülürken sizi bu kadar bencil ve o kadar da ruhsuz bir şekilde takip eden zihniyeti kınamıyorum. Her ne kadar günümüzde terör devleti de kınanıyor!.ne değişiyor. Fakat sizin bilgilerinizden faydalanmak isterim.teşekkürler YANITLA
  • Allah'ın para göndermesine sevindim. Şimdi bu paraların biraz da Allahın yarattığı dünyamızı korumak için çevre dostu inşaat yaparak kullanılmasını öneriyorum. Yoksa Allahın verdiği paralarla yapılmış yerleşkeler, birkaç sel felaketi ile birden yok olur. Tabii bu tür yapılaşmalarda KAMU içerisinden şirketler kurarak ihalelere giren kişiler yerine, konunun uzmanlarının şeffaflık ilkelerine dayanılarak seçilmesi gerekir. TOKİ şu andaki çalışanlarının vizyonu ve bilgi ve yetenekleriyle hiç bir yere varamaz. Sadece yandaş müteahhit ve mimarlık firmalarına Allah'ın verdiği paraları dağıtır. Ben neden bu kadar rahat yazıyorum bunları: Yaklaşık 3 ay evvel uykusuz kalarak ekibimle ÇEVRE DOSTU YEŞİL BİNALAR nasıl yapılır anlatmaya TOKİ'den Bay Bayraktar üzerinden randevu alarak İstanbul'dan Ankara'ya gittim gönüllü olarak. Sabah 9 THY uçağı her zamanki gibi rötarlı kalktı ve 10 yerine 11'de Ankarada olduk. Sunum için TOKİ'ye vardığımızda yüz kişilik salonda 4-5 çalışan isteksiz şekilde bizi bekliyordu. 2 saat sürecek sunumlarımızı öğlen yemeğine gitmeleri gerektiği için yarıda bıraktırdılar. Hani salona sandviç getirip öğle arasını geçiştirmek falan gibi bir incelik söz konusu olamaz. Her gün yemek yedikleri kafeteryada o yemeğin yenmesi Allah'ın emridir. Biz de yarım yamalak sunumlarımızı yapıp kös kös İstanbul'umuza döndük. KAMUYA KAHRAMANLAR VE ÜLKESİNİ SEVEN İNSANLAR GEREKİYOR. ÖĞLE YEMEĞİNE YETİŞMEK İÇİN BİLGİYİ REDDEDEN ACİZLER DEĞİL! BU ÜLKEYİ SEVMEK GEREKİYOR, HERŞEYDEN FAZLA. VE CESUR OLMAK GEREKİYOR BUNLARI HER MECRADA YAZIP KONUŞMAK İÇİN. ÜLKEMİZ BİZE ALLAH'IN VERDİĞİ EN BÜYÜK HEDİYEDİR. İŞTE BU YÜZDEN İÇERİDE VE DIŞARIDA BİZİ BU HAZİNEDEN MAHRUM ETMEK İSTEYENLER VAR! CESARET BİZE ALLAH'ın verdiği en büyük lütuftur. SAYGILARIMLA, DR. DUYGU ERTEN YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!