Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ' den Uşak' ta Toplu Konut Hamlesi

Olağanüstü toplanan Uşak Belediye Meclisi, İmar Komisyonu'ndan gelen önergeleri karara bağladı. 15 maddenin görüşüldüğü toplantıda Toplu Kon

Yeni Asırb>Olağanüstü toplanan Uşak Belediye Meclisi, İmar Komisyonu'ndan gelen önergeleri karara bağladı.

15 maddenin görüşüldüğü toplantıda Toplu Konut İdaresi tarafından yaptırılacak olan 300 adet toplu konut için hazırlanan 1/5000 ve 1/1000 ölçekli ilave nazım planları karar bağlanarak arazinin imara açılması onaylandı.

Uşak'ta Toplu Konut İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Uşak'ta 63.400 metrekare alanda yeni bir toplu konut projesi gerçekleştirileceğini belirten Uşak Belediye Başkanı Mesut Apaydın, "Kuyucak Köyü yakınlarında bulunan Değirmendere mevkiinde 300 konutluk, çevre düzenlemesi yapılmış, park, oyun sahaları, alt yapısıyla yeni bir proje yapılacak. Bu proje Toplu Konut İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından ilk defa Uşak'ta başlatılıyor. 2005 yılında ihalesi yapılacak olan bu konutlar yaklaşık 1 tanesi 40-50 milyar liraya mal olacak" dedi.

Öncelik evsizlere
Öncelikli olarak konutlar üzerinde hiçbir mal varlığı olmayan kişilere vererek başlayacaklarını ifade eden Başkan Apaydın, "135 metrekare olacak olan evler 3 oda 1 salon'dan oluşurken ödeme tarihi olarak 10 - 15 sene taksit düşünülüyor. Konutlar 2 yıl içersinde tamamlanması bekleniyor. Ayrıca 300 konut tamamlandıktan sonra ikinci 300 konutluk kısmın çalışmalarına başlanacak. Hepsi tamamlandığında Toplu Konut İdaresi tarafından Uşak'a 600 konut kazandırılmış olacak" diye konuştu.

Yazışmalar 6 yıl sürdü
Değirmendere Toplu Konut Alanı'nda daha önce 2 bin 400 konut yapılmış, ancak arsayı tahsis eden belediye ile Milli Emlak Genel Müdürlüğü arasında çıkan sorun yüzünden inşaatlar mühürlenmişti. 6 yıl süren yazışma sürecinin ardından iki kurumun anlaşması sonucu mühür kaldırıldı. Arsalar 27 kooperatife verilerek binaların tamamlanması sağlandı. Değirmendere'deki konutların 1500'ünün tamamlanma aşamasına geldiği 900'ünde çalışmaların sürdüğü belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-den-usak-ta-toplu-konut-hamlesi_15344.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!