Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ Konutları TBMM Komisyonu'nda

TOKİ'nin Gölbaşı İlçesi Örencik mevkisinde yaptığı konutların bazı hak sahipleri, evlerin altyapı sorunlarının giderilmesi için TBMM Dilekçe Komisyonuna başvurdu. Bir vatandaş başvuru dilekçesinde, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın himayesinde, TBMM ve TOKİ Başkanlığı arasında 2007'de başlatılan ortak proje kapsamında, TOKİ'nin Gölbaşı'nda yaptığı

Emlak Times
TOKİ Konutları TBMM Komisyonu'nda

TOKİ'nin Gölbaşı İlçesi Örencik mevkisinde yaptığı konutların bazı hak sahipleri, evlerin altyapı sorunlarının giderilmesi için TBMM Dilekçe Komisyonuna başvurdu.

Bir vatandaş başvuru dilekçesinde, eski TBMM Başkanı Bülent Arınç'ın himayesinde, TBMM ve TOKİ Başkanlığı arasında 2007'de başlatılan ortak proje kapsamında, TOKİ'nin Gölbaşı'nda yaptığı ve ilk etapta teslim edilen 3 bin 800 konuttan birisinin hak sahibi olduğunu belirtti.

Konutunu teslim aldığını, kira ve TOKİ geri ödemesini bir arada yapabilecek maddi durumu olmadığı için mecburen teslim aldığı konuta oturduğunu ifade eden vatandaş, TOKİ Başkanlığı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Başkent Gaz A.Ş, BEDAŞ ve Ankara Valiliği (Ulaşım Koordinasyon Merkezi-UKOME) arasında yaşanan iletişim ve koordinasyon sorunu nedeniyle; elektrik, su, doğalgaz aboneliğini bugüne kadar yaptıramadığını, konutların yolunun olmadığını ve toplu taşıma araçlarından da mahrum kaldıklarını anlattı.

Kurumlar arasındaki tıkanıklığı giderin

Geçici olarak şantiye elektriği ve suyu kullandıklarını ifade eden vatandaş, dilekçesinde şunları kaydetti: "Şantiye elektriği kullandığı için bazı arkadaşların elektrikli cihazlarının voltaj sorunları nedeniyle bozulduğunu öğrendik. Elektrik ve su sorunlarına tahammül edilebilse de 2 gündür havaların ciddi şekilde soğuması nedeniyle, ev ahalisi olarak hastalanmamak için olağanüstü gayret sarf etmeye başladık ve yattığımız odada dahi sürekli elektrikli ısıtıcı kullanmak mecburiyetindeyiz.

Gölbaşı merkez ile TBMM TOKİ konutları arasındaki yolun sadece 1,5 kilometrelik bölümü asfaltlanmamış durumda. Çalışmalar haftalardır sürüyor ama çamur deryasını daha ne kadar çekeceğimiz belli değil. Başkent Ankara'nın merkez bir ilçesinde dahi bu durumun yaşanabilmesini takdirlerinize sunarım.

Bugün yaklaşık 10 bin kişilik konutun kullanılmaya başlandığı, oturanlar olarak; öncelikle ısınma ve ulaşım sorunlarımızın çözümü için devreye girerek, kurumlar arasındaki tıkanıklığı giderip sorunlarımızı çözmeniz bizler için hayati önem taşımaktadır. Yaşadığımız bürokratik güçlükleri ancak siz aşabilirsiniz. Lütfen yardımlarınızı esirgemeyiniz."

TBMM Komiyonu’nda en kısa zamanda görüşülecek

TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Akman, TOKİ'nin Örencik'te yaptığı konutlardaki altyapı ve diğer eksiklikler konusunda vatandaşlardan Komisyonlarına çok sayıda başvuru yapıldığını ifade ederek, "Hak sahibi Ankara'lı vatandaşlar, kışa girdiğimiz, soğuk havaların geldiği bugünlerde konutlarına yerleşiyor. Bu vatandaşlar, gerek ulaşım gerekse konutların içerisinde birtakım sorunları birlikte yaşıyorlar. Komisyon olarak en kısa zamanda bu konuyu ele alacağız" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-konutlari-tbmm-komisyonunda_74026.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!