Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ Konutlarının Yolu Toz Duman

Gölbaşı’nda TOKİ tarafından yapılan inşaatların bitmesi halinde toplam 5 bin 386 konutun ilçe nüfusu ile birlikte ekonomisine büyük katkı sağlaması beklenirken, hak sahipleri ise okulların açılmadan teslim edilerek belirsizliğin biran önce ortadan kaldırılmasını bekliyor.

Hürriyet Gazetesi
TOKİ Konutlarının Yolu Toz Duman

Gölbaşı’nda TOKİ tarafından yapılan inşaatların bitmesi halinde toplam 5 bin 386 konutun ilçe nüfusu ile birlikte ekonomisine büyük katkı sağlaması beklenirken,  hak sahipleri ise okulların açılmadan teslim edilerek belirsizliğin biran önce ortadan kaldırılmasını bekliyor.

TOKİ tarafından Gölbaşı’nda 1. bölgede 712 konut,  2. bölgede bin 32 konut , 3. bölgede 480 konut, 4. bölgede 600 konut tamamlanırken, Örencik 5. etapta bin 62, Örencik 6. bölgede 744 konut, Örencik 7. bölgede 756 konutun ise inşaat çalışmaları devam ediyor. TOKİ konutlarında ticaret merkezi, 3 cami-şadırvan, sağlık ocağı, kreş, spor salonu, 2  İlköğretim, 2 lise,kreş, genel altyapı ve çevre düzenlemesi çalışmalarının bir kısmı biterken, bazı bölümlerde ise halen devam ediyor. Bölgede 2009-2010 döneminde bir ilkögretim ile 1 lise eğitim ve ögretime açılacak.

Asfaltı atılmadı

TOKİ konutlarına giden yolun açılmasına rağmen asfaltlanması nedeniyle bölge zaman zaman toz bulutuna dönüşüyor. TOKİ konutlarına 20 metre genişliğinde açılan yolların biran önce asfaltının atılması bekleniyor.

TOKİ tarafından yaptırılan konutlardan Gölbaşılılar yararlanamadı. Birçok kamu kurum ve yarı resmi kurum personeli tarafından satın alınan ve bölgede arsası olan vatandaşlara TOKİ tarafından bir dönüm araziye karşılık bir daire verildiği ögrenildi. TOKİ’nin inşaat yaptığı bölgede arazilerin dönümü  5 yıl önce 5 bin TL’den satılırken, geçen yıl bu fiyat 30-35 bin TL arasında, bu yıl ise  dönümü 60-70 bin TL”den satılıyor. TOKİ konutlarının yanında arazisi olanların  5 yılda 1/13 oranında kazanç sağladığı gözlendi. TOKİ konutlarının tamamlanması halinde ilçe nüfusunda 15-20 bin kadar artış olması bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-konutlarinin-yolu-toz-duman_72178.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!