Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ Müteahhitlere Karne Verdi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), şimdiye kadar iş verdiği müteahhitlik firmalarını, ihale bedellerini, işin kapsamını bir kitapçık halinde yayımladı.

Bugün Gazetesib>Toplu Konut İdaresi (TOKİ), şimdiye kadar iş verdiği müteahhitlik firmalarını, ihale bedellerini, işin kapsamını bir kitapçık halinde yayımladı. İdare, müteahhit firmaları sürekli denetim altında tutarak faaliyet raporları oluşturuyor ve firmalara bir çeşit “karne” düzenliyor. Firmalar, “imalatın kalitesi, işin zamanlaması, işin takibi, piyasaya borç ödemeleri, icra- haciz durumu, taşeron-işçi alacakları konusunda tutumu, inşaat sonrası meydana gelebilecek şikayetlerin giderilmesi konusundaki tutumu” kriterlerine göre değerlendiriliyor.

TOKİ’nin hazırladığı “Yükleniciler Listesi” kitapçığında, 2006 sonu itibariyle idareden iş alan müteahhitlik firmaları, işteki başarı sıralamasına göre yer alıyor. Değerlendirme sonucu, TOKİ ile iş yapan 255 müteahhitten 25’i “çok iyi”, 164’ü “iyi” puan aldı. “Çok iyi” olarak değerlendirilen müteahhitlerin değerlendirme puanları 85’in üzerinde. Puanları 65-85 arasında olanlar “iyi”ler listesinde yer aldı. Puanı 65’in altında olan 33 firma orta seviyede başarılı bulunurken, 18 firmanın değerlendirme notu ‘’kötü’’ oldu. ‘’Çok kötü’’ olarak değerlendirilen 15 firmadan 6’sının iş akitleri ise fesih edildi.

TOKİ Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar, şeffaflığı sağlamak amacıyla çıkardıkları bu kitapçığın yolsuzlukları önlemede bir adım olduğunu söyledi. Bayraktar, böylece, TOKİ’den, kimin, hangi ihaleyi kaça aldığının başta milletvekilleri ve basın olmak üzere kamuoyu tarafından bilineceğini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-muteahhitlere-karne-verdi_50811.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!