Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ PTT'nin Çehresini Değiştirecek

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), PTT Genel Müdürlüğü için İstanbul Hadımköy'de dev bir Posta ve Kargo İşleme Merkezi kuruyor. 2011'de hizmete girecek merkez sayesinde, posta koduna gerek duyulmadan, adresleri elle yazılan mektuplar da otomatik olarak el değmeden ayrıştırılabilecek. PTT Genel müdürlüğü için kurulacak Posta ve Kargo İşleme Merkezi'ne

Akşam Gazetesi
TOKİ PTT'nin Çehresini Değiştirecek

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), PTT Genel Müdürlüğü için İstanbul Hadımköy'de dev bir Posta ve Kargo İşleme Merkezi kuruyor. 2011'de hizmete girecek merkez sayesinde, posta koduna gerek duyulmadan, adresleri elle yazılan mektuplar da otomatik olarak el değmeden ayrıştırılabilecek. PTT Genel müdürlüğü için kurulacak Posta ve Kargo İşleme Merkezi'ne ilişkin ihale, eylül ayında yapıldı. İhaleyi, KDV hariç, 54 milyon lira bedelle Siyah Kalem Mühendislik kazandı.

400 günde bitecek

Çatalca ilçesi (Hadımköy) Yassıören-Akpınar Sanayi Bölgesi'nde bulunan toplam 213 bin 555 metrekare alanda kurulacak merkezin, yaklaşık 60 milyon liraya mal olması, 400 günde tamamlanması öngörülüyor. Japonya'dan getirilen ve TOKİ'nin yapımına başladığı binaya monte edilecek olan "Otomatik Ayırma Sistemi" sayesinde, posta hizmetlerinde "maksimum hız, minimum hata dönemi" başlayacak.

Posta kodu bitiyor

Böylece, 1986'da başlatılan posta kodu ile mektupların ayrılması işlemi, koda gerek duymayan sistem sayesinde, 23 yıl sonra hayata geçirilmiş olacak. Yeni sistemde, bütün adresler, cadde, sokak, kapı numaralarına kadar işlenecek. Şimdilik İstanbul'un Avrupa yakasına dönük olarak mektup ayrım işlemi yapacak olan sistem, programlanması durumunda 81 ili kapsayacak şekilde ayrım yapabilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-pttnin-cehresini-degistirecek_73924.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!