Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
SONRAKİ HABER: Dedemli'ye Yeni Yerleşke
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ 'Şato' gibi 179 Karakol Yapıyor

TOKİ Başkanı Bayraktar, sınır bölgeleri öncelikli olmak üzere asker ve polise 179 üstün güvenlikli karakol inşa ettiklerini belirterek, 'İnanın şato gibi güvenli karakollar yapıyoruz' dedi

Radikal Gazetesi
TOKİ 'Şato' gibi 179 Karakol Yapıyor

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Uşak ta kentsel dönüşüm projesinin birinci etap yıkım törenine katıldı. Bayraktar, balyozla ilk yıkımı gerçekleştirdi. FOTOĞRAF: SONER KILINÇ / AA

TOKİ Başkanı Bayraktar, sınır bölgeleri öncelikli olmak üzere asker ve polise 179 üstün güvenlikli karakol inşa ettiklerini belirterek, 'İnanın şato gibi güvenli karakollar yapıyoruz' dedi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, “81 il, 800 ilçede bin 800 şantiyede çalışıyoruz, 2011 yılı sonuna kadar 500 bin konutu hak sahiplerine teslim etmiş olacağız” dedi. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, Uşak’ta Tabakhane Bölgesi’nde gerçekleştirilecek Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap Yıkım Töreni’ne katıldı.

Törende konuşan TOKİ Başkanı Bayraktar, TOKİ’nin 81 il, 800 ilçe de bin 800 şantiyede çalışma yürüttüğünü söyledi. Kentsel dönüşüm projelerinin önemine değinen Erdoğan Bayraktar, şunları söyledi:

“Bugüne kadar 435 bin konut için proje hazırladık, 330 bin konutu teslim ettik. 2011 yılı sonuna kadar 500 bin konutu hak sahiplerine teslim etmiş olacağız. TOKİ sadece konut yapmıyor. Bu gün Hakkâri’den Edirne’ye 166 noktada kentsel dönüşüm projesi uyguluyoruz. Cumhuriyet tarihinin en büyük yapılaşma projeleri bunlar.

Hastaneler, okullar, sosyal donatılar başta olmak üzere pek çok alanda çalışıyoruz. Türkiye’nin değişik illerinde 85 hastane yapıyoruz. Bunlardan 10 tanesini tamamlak üzereyiz. bu hastaneler 5 yıldızlı otel konforunda olacak. İletişim Telekomünikasyon binasını yapıyoruz. Yaklaşık 50 bin metrekare kapalı alanda yapılan bina dünyanın en modern binası olacak. Atom Enerjisi Kurumu’nun binasını, bakanlık binalarını yapıyoruz. Karakollar yapıyoruz. Sınır bölgeleri öncelikli olmak üzere 179 üstün güvenlikli karakollar yapıyoruz. Karakollar coğrafi bakımdan çok zorlu bölgelerde yapılıyor. İnanın şato gibi güvenli karakollar inşa ediyoruz.”

Gelişmiş ülkelerin marka şehirleri ile ön plana çıktığını, kentsel dönüşüm projelerinin bu bakımdan çok önemli olduğunu,  TOKİ’nin modern hayatın gerektirdiği yeni yerleşim alanları oluşturmaya önem gösterdiğini ifade eden TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, Avrupa ile bütünleşmek, ‘salaş ve kaçak’ yapılardan kurtulmak için kentsel dönüşüm projelerinin çok önemli olduğunu ifade etti.

Uşak’ta hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesinin büyük önem taşıdığını ifade eden TOKİ Başkanı Bayraktar, şu bilgileri verdi:

250 milyon lira yatırım

“Türkiye’nin pek çok iline ışık tutacak bu projeyi çok önemsiyoruz. Burada bugün resmen yıkımlar başlıyor. Devlet olarak buraya 250 milyon lira para harcayacağız. Yaklaşık 90 hektar alanda iki etap olmak üzere çalışma yapılacak. İlk anda 43 hektar alanda 150 dönüm üzerinde bin 50 konut yapılacak. Bölgede faaliyet gösteren 100 dokumacı esnafını taşımak için proje hazırladık. Bugüne kadar Uşak’ta 2 bin konut yaptık. Devlet hastanesi yapıyoruz. Aylık 100 lira ödemeli konut yapacağız.” (aa)

 

ETİKETLER: kurum proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-sato-gibi-179-karakol-yapiyor_81768.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!