Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ Yıl Sonuna Kadar 100 Bin Konutun İhalesini Yapmayı Planlıyor

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, yıl sonuna kadar 100 bin konutun ihalesini yapmayı planladıklarını söyledi. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıs

Dünyab>TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, yıl sonuna kadar 100 bin konutun ihalesini yapmayı planladıklarını söyledi. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü arasında hazırlanan 440 konutluk projenin protokolünü imzaladı.

Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen imza töreninde konuşan Şahin, bir yıl içerisinde teslim edilecek olan konutların her iki kuruma ve oturacak olan ev sahiplerine hayırlı olmasını temenni etti. Hükümetin başlattığı planlı kentleşme projesi kapsamında konut seferberliği çalışmalarının devam ettiğini belirten TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, konut ihtiyacı olan bölgelere önem verdiklerini söyledi. TOKİ olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'ne 3 bin 300, Emniyet Teşkilatı'na 760 ve şimdi ise Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü 440 adet konut yapmak için anlaşma sağladıklarını belirten Bayraktar, "Biz memurları ev sahibi yapmak istiyoruz. Şu anda 30 il ve 50 merkezde çalışmalar devam ediyor. 25 bin konut için şantiye kurulmuş durumda. 25 bin konutun ihalesi yapılmak üzere. Hedefimiz yıl sonuna kadar 100 bin konutun ihalesi yapmaktır" dedi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay ise çalışanların ev sahibi olmaları için bunun iyi bir imkan olacağını ve TOKİ'nin bu konutları bir yıl içerisinde teslim edeceğine inandığını söyledi. Daha sonra Bakan Mehmet Ali Şahin, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar ve GSGM Mehmet Atalay tarafından protokol imzalandı. Protokole göre, Ankara-Eryaman bölgesi 7 Etap kapsamında 440 konut yapılacak. Daireler 3 oda bir salon ve brüt 121 metrekare olacak. Toplam inşaat alanı 62 bin 40 metrekare olan projenin maliyeti yaklaşık 27 trilyon olacak. Konutlar, inşaat ruhsatları alındığı tarihten başlamak üzere 12 aylık süre içerisinde TOKİ tarafından teslim edilecek. Toplam 61 milyara mal olacak bir konut için her bir üye 15 milyar peşin, geri kalan tutarı ise 10 yıl içerisinde yaklaşık 384 milyon lira taksitle ödeyecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toki-yil-sonuna-kadar-100-bin-konutun-ihalesini-yapmayi-planliyor_11023.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!