Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ'den 240 Ay Vadeyle İş Yeri Satışı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde 240 ay vadeyle iş yeri satışı gerçekleştirecek.

yapi.com.tr/AA
TOKİ'den 240 Ay Vadeyle İş Yeri Satışı!

TOKİ, açık artırma yöntemiyle aralarında İstanbul, Ankara, Eskişehir, Adana ve Gaziantep gibi metropollerin bulunduğu 33 ilde, 166 iş yeri ve 12 konutu satacak.Taşınmazlar için üç ayrı ödeme şekli uygulanacak. Bu kapsamda, yüzde 10 peşin 240 ay vade, yüzde 10 peşin 120 ay vade ve yüzde 15 peşin 120 ay vade seçenekleri sunulacak.

Yüzde 10 peşin 240 ay vade

TOKİ'nin yüzde 10 peşin 240 ay vadeyle satacağı iş yerleri şu kentlerde bulunuyor:"Trabzon-Bahçecik 2. Etap, Trabzon-Merkez Zağnos Vadisi, Zonguldak-Devrek Çaydeğirmeni, Gaziantep-Islahiye, Gaziantep-Merkez Beylerbeyi, Niğde-Bor 5. Bölge, Bayburt-Merkez Şingah, Malatya-Beydağı, Edirne-İpsala, Ankara Protokol Yolu 4. Bölge, Ordu-Gölköy, Konya-Beyşehir, Kayseri-Yahyalı, Giresun-Alucra, Balıkesir-Merkez Ayşebacı 2. Bölge, Bursa-Nilüfer Kayapa, Osmaniye-Merkez Yaveriye, Tokat-Merkez Dedeli, Karaman-Merkez Yeşilada, Kahramanmaraş-Afşin, Kahramanmaraş-Türkoğlu, Yozgat-Boğazlıyan, Yozgat-Merkez Eskipazar, Çorum-Merkez Celilkırı ve Sakarya-Adapazarı Korucuk"

İdarenin İstanbul-Bahçeşehir Projesi'ndeki satışa çıkaracağı iş yerleri de yüzde 10 peşin 120 ay vadeyle alınabilecek.Diğer bölgelerdeki taşınmazlar da yüzde 15'i peşin olmak üzere 120 ay vadeli satılacak. Bu ödeme şekli, Adana, Çanakkale, Denizli, Eskişehir, Kırklareli, Mersin, Samsun, Siirt, Sivas, Tekirdağ, Tunceli'deki iş yerleri için uygulanacak.

Satış müzayedesi 16 Nisan'da

İş yeri ve konut satış müzayedesi, 16 Nisan Salı günü saat 14.00'te Eskidji firmasının İstanbul'daki merkezinde gerçekleştirilecek. Müzayedede, TOKİ merkez binasından canlı bağlantıyla ve "www.eskidji.com" adresinden de teklif verilebilecek. Müzayedeye katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin, öncesinde, banka hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere, talip oldukları taşınmazların her biri için katılım teminatı yatırması gerekiyor.

Muhammen bedeli 20 bin liraya kadar olan taşınmazlar için 2 bin lira, 100 bin liraya kadar olanlar için 5 bin lira, 200 bin liraya kadar olanlar için 10 bin lira, 200 bin liranın üstünde olan taşınmazlar için ise 50 bin lira katılım teminatı alınacak. Bütün taşınmazlar, açık artırmaya vadeli muhammen bedellerle çıkarılacak, bankada yapılacak sözleşme imzalama aşamasında, dileyen katılımcılar, peşin ödeme talebinde bulunabilecek. Bu durumda, taşınmazlar için peşin ödeme indirimi yapılmayacak. Satışa sunulan taşınmazlar hakkında ayrıntılı bilgiye "www.toki.gov.tr" ve "www.eskidji.com" internet adreslerinden ulaşılabilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiden-240-ay-vadeyle-is-yeri-satisi_106709.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!