Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ’den 65 bin Konut Müjdesi

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan Reuters'a yaptığı açıklamalarda 2018’de 65 bin konut üretmek istediklerini dile getirdi.

yapi.com.tr
TOKİ’den 65 bin Konut Müjdesi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, geçen yıl 60 bin konut yaptıklarını, bu yılki hedefin 65 bin konut olduğunu söyledi. Ağırlıklı olarak alt ve orta gelir grubunu konut sahibi yapmayı amaçlayan TOKİ son üç yıldır ürettiği konutların yüzde 98’ini sosyal konut olarak yapıyor. TOKİ ayrıca kamu binaları, hastane, yurt, stadyum, güvenlik tesisleri ve sınır duvarı gibi yapım işlerini de sürdürüyor.Reuters’a konuşan Turan, Türkiye genelinde halen 520’ye yakın aktif şantiyelerinin bulunduğunu ve yaz aylarında çalışan sayısının 80 bin civarında olduğunu kaydederek, “2018’de de 65 bin civarında konut üretimi hedefliyoruz. Bu çerçevede yapacağımız ödeme ve yatırım 16 milyar lira civarında olacak” dedi. Turan’ın verdiği bilgiye göre TOKİ 1984-2003 arasında 43 bin, son 14 yılda ise 820 bin konut yaptı. Turan, “2016’da konut üretim sayımız 65 bindi. Geçen yıl konut üretimimiz 60 bin civarı oldu, 15.5 milyar lira ödeme gerçekleştirdik” dedi.

Güneydoğu Anadolu’ya 25 bin konut
“Şırnak, Hakkari, Mardin ve Diyarbakır’da ve ilçelerinde yaklaşık 25 bin konut inşa ediyoruz. Bunların 20 bin bu yıl teslim edeceğiz” diye devam eden TOKİ başkanı, Nusaybin’de halen 5 bine yakın konutun yapımının devam ettiğini ve bunları haziran-kemmuz döneminde teslim edeceklerini vurguladı. Turan, TOKİ olarak bir ila bir buçuk yılda ürettikleri konutları 10-15 yıl vadeyle sattıklarını belirterek, yeni finans modelleri üzerinde çalıştıklarını da söyledi, ancak ayrıntı vermedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiden-65-bin-konut-mujdesi_162557.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!