Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

TOKİ'den Ankara'ya 94 Bin 649 Konut

Ankara'da bugüne kadar 283 şantiyede toplam 94 bin 649 konutun inşasına başlayan TOKİ, tamamladığı 83 bin 93'ünü hak sahiplerine teslim ediyor.

yapi.com.tr
TOKİ'den Ankara'ya 94 Bin 649 Konut

TOKİ, Başkent'e de çalışmalarını sürdürüyor. Kentsel dönüşümde çok başarılı projeler ürettiklerini belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, ''Yerel yönetimlerle birlikte şimdiye kadar Ankara'da sadece bu kapsamda 35 bin 726 konutun inşaatına başladık. Bu konutlarımızın 26 bin 681'ini tamamlarak vatandaşlarımıza teslim ettik'' dedi.

9 bin 82'si Mamak'ta
Star Gazetesi'nde yer alan habere göre, Ankara'da yapılan Kentsel Dönüşüm Projeleri'nin 9 bin 82'si Mamak'ta hayata geçirildi. Bu konutların, 3 bin 213'ü tamamlanarak hak sahiplerine teslim edildi. Mamak uygulanan Kentsel Dönüşüm Projeleri'nin bölgenin topografik yapısına göre şekillendiğini belirten Turan, ''Üzerinde geniş bir düzlük olan irice bir tepe olarak tanımlanabilecek bölgeyi, farklı kotlardaki ringlerle alt bölgelere ayırdık ve bu bölgeleri merkezde yer alan sosyal donatı (okul-ticaret-park-ibadet) askısıyla ilişkilendirdik. Bölgenin büyüklüğünü göz önüne alarak, kullanım ergonomisinin sağlamak amacıyla alt bölgelerde de anlık ihtiyaçlara cevap verecek sosyal donatılara yer verdik'' diye konuştu.

İhtiyaca cevap veren yapılar
Ankara'da inşa ettiği konut alanlarını, tüm ihtiuaçlara yanıt veren 'Yaşam Merkezi' anlayışı ile projelendirilen TOKİ, konutun yanı sıra okul, kreş, sağlık ocağı, ticaret merkezi, camii ve kültürel tesis gibi yapılar ile nitelikli alt yapı ve payzaj uygulamalarını da hayata geçiriyor. TOKİ bu kapsamda Ankara'da, 2 aile sağlık merkezi, 12 büfe, 54 camii, engelsiz yaşam merkezi, 77 engelsiz bina, 7 hastane, 35 kamu hizmet binası, 60 ilkokul, 21 kreş, 5 kütüphane, 30 lise, 6 pansiyon, 13 sağlık ocağı, 1 sevgi evi, 22 spor salonu, 62 ticaret merkezi inşa etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiden-ankaraya-94-bin-649-konut_168935.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!