Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ'den Mobil Bilgi Servisi

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ihale, satış ve kampanyalarda vatandaşlara daha hızlı bilgi aktarmak için cep telefonlarıyla bilgilendirme dönemini başlatıyor. TOKİ, kurduğu kısa mesaj hattı ile abonelere ''kişiye özel'' hizmet verecek. ''3737'' numaralı hatta abone olanlar, istedikleri illerdeki projeler, ihaleler ve kura sonuçları ile ilgili

yapi.com.tr / AA
TOKİ'den Mobil Bilgi Servisi

STRONG>Toplu Konut İdaresi (TOKİ), ihale, satış ve kampanyalarda vatandaşlara daha hızlı bilgi aktarmak için cep telefonlarıyla bilgilendirme dönemini başlatıyor. TOKİ, kurduğu kısa mesaj hattı ile abonelere 'kişiye özel' hizmet verecek. '3737' numaralı hatta abone olanlar, istedikleri illerdeki projeler, ihaleler ve kura sonuçları ile ilgili bilgileri, cep telefonlarına mesaj olarak alacak. Abonelerden abonelik ücreti alınmayacak, her mesaj, bütün operatörler tarafından 50 kuruş olarak ücretlendirilecek.
    
TOKİ'den yapılan açıklamada, idarenin, bilgiye erişimde zaman ve mekan sınırlarını ortadan kaldırdığı, artık bilgi akışının tüm operatörler üzerinden 3737 numaralı kısa mesaj hattı ve 'TOKİ Mobil Bilgi Servisi' aracılığıyla gerçekleştirileceği belirtildi. Açıklamaya göre, konut almak ya da kampanyalardan yararlanmak isteyenler ile ihalelere katılacak yatırımcılar, TOKİ'nin hizmete soktuğu yeni sistem sayesinde cep telefonlarından SMS ile bilgi edinebilecek. Kura çekimi ile yapılan satışlar sonrası, dileyen başvuru sahipleri SMS ile sonuçları öğrenebilecek.
    
Sisteme, cep telefonlarından mesaj göndererek veya TOKİ'nin web sayfalarından abone olunabilecek. Cep telefonu ile 3737'ye mesaj gönderenler ile TOKİ'nin web sayfalarından kaydını yaptıracakların abone işlemleri başlatılarak, talep ettikleri konuya ilişkin bilgiler anında SMS ile ulaştırılacak. TOKİ, yeni sistem aracılığıyla konut, sosyal tesis inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi ihaleleri ve önemli kurumsal haberler hakkında kurum ve kuruluşları da SMS ile haberdar edecek.
    
Sistem nasıl çalışacak?
    
TOKİ'nin Türkiye genelinde yaptığı konut satışları hakkında bilgi almak isteyenler cep telefonlarından 3737 numaralı kısa mesaj servisine, ''TOKI boşluk SATIS boşluk IL PLAKA KODU''nu veya IL ADI'' nı yazarak gönderecekler. Kısa mesaj sisteminde tek bir kayıtla birden fazla il hakkında bilgi alınabilecek. Bunun için il plaka kodlarının aralarında birer boşluk bırakılarak 3737 servis numarasına gönderilmesi yeterli olacak.
    
Buna göre, örneğin Ankara, İstanbul ve İzmir'deki projeleri takip etmek isteyenler, ''TOKİ 06 34 35'' şeklinde mesaj gönderdiğinde, söz konusu illerdeki projeler hakkındaki bilgiler telefonuna SMS olarak gelecek.
    
Kura sonuçları hakkında bilgi almak isteyenler, 3737 kısa mesaj servis numarasına ''TOKI boşluk KURA boşluk IL PLAKA KODU?nu veya IL ADI''nı yazarak SMS yoluyla sonuçlardan haberdar olacak.
    
İhalelere katılmak isteyen kurum ve kuruluşlar ise 3737'ye ''TOKI boşluk IHALE boşluk IL PLAKA KODU'nu veya IL ADI''nı yazıp göndererek aboneliklerini başlatabilecekler.
    
''TOKİ Mobil Bilgi Servisi''nde herhangi bir sabit abonelik ücreti olmayacak, sadece bilgi almak istenilen konularda gönderilen her bir mesaj 50 kuruş olarak ücretlendirilecek. TOKİ Mobil Bilgi Servisi hakkında detaylı bilgi almak isteyenler TOKİ'nin ''www.toki.gov.tr'' internet adresi ile ''www.mobilogren.net'' adresinden yararlanabilecek. Bu sistem ile isteyenler, şehirlerindeki yeni TOKİ projeleri hakkında anında bilgi sahibi olabilecek. 

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/tokiden-mobil-bilgi-servisi_86492.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!