Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ'nin 144 Gayrimenkulü 29 Haziran'da Turyap Müzayedesinde Satılacak

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) uygun göreceği yerlerin satış organizasyonunu bir yıl süreyle üstlenen Turyap, anlaşmanın ilk paketinde yeralan 144

Dünyab>Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) uygun göreceği yerlerin satış organizasyonunu bir yıl süreyle üstlenen Turyap, anlaşmanın ilk paketinde yeralan 144 gayrimenkulü, toplam 29.1 trilyon TL muhammen bedelle satışa sunuyor. 73 adet konut, 29 adet işyeri, 42 adet villadan oluşan gayrimenkullerin 92 adedi İstanbul'da bulunuyor.

İstanbul Profilo Alışveriş Merkezi Tiyatro Salonu'nda 29 Haziran 2004 Salı günü Turyap tarafından gerçekleştirilecek açık artırmada (müzayede), paketin İstanbul'da yeralan 9,7 trilyon TL muhammen bedelli 92 adet gayrimenkulü yeni sahiplerini arayacak. Saat 10.00'da satışına başlanacak pakette; Ataşehir, Sinanoba, Mimaroba ve Ataköy'de yer alan gayrimenkuller bulunuyor.

Öte yandan, açık satış yöntemiyle 21 Haziran'da başlayan ve 16 Temmuz 2004 tarihine kadar satışları sürecek pakette ise 52 adet gayrimenkul yer alıyor. 19.3 trilyon TL muhammen bedel biçilen bu pakette İzmir-Mavişehir'de 36 adet villa, Ankara-Elvankent'te 1 adet işyeri, Adana, Diyarbakır, Kırklareli, Sakarya ve Yozgat'ta muhtelif konut ve işyerleri bulunuyor. Satış işlemlerine yönelik bankacılık hizmetleri Ziraat Bankası tarafından yürütülecek olan projeler kapsamında; peşin ödemelere yüzde 18'lere varan indirimler, vadeli satışlarda ise 60 aya kadar taksit uygulanacak.

Satışa çıkarılan gayrimenkuller şöyle:Açık Artırma ile satılacak olanlar: İstanbul - Ataşehir Projesi'nde 57 adet konut; İstanbul - Ataşehir Projesi'nde 18 adet işyeri; İstanbul - Sinanoba Projesi'nde 6 adet villa, 2 adet konut ve 4 adet işyeri; İstanbul - Mimaroba Projesi'nde 1 adet konut ve 1 adet işyeri; İstanbul - Ataköy Projesi'nde 3 adet konut.

Açık Satış yöntemiyle satılacak olanlar: İzmir - Mavişehir Projesi'nde 36 adet villa; Ankara - Elvankent Projesi'nde 1 adet işyeri; Adana(Seyhan-Ceyhan), Diyarbakır, İzmir (Karşıyaka), Kırklareli, Sakarya, Yozgat'taki 10 adet konut ve 5 adet işyeri.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokinin-144-gayrimenkulu-29-haziranda-turyap-muzayedesinde-satilacak_13764.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!