Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ'nin Eskişehir Yolu Projesinde İlk Kazma Vuruluyor

TOKİ'nin Eskişehir Yolu üzerindeki arsası için yapılan ihalede en yüksek teklifi veren Türkerler İnşaat, TOKİ ile ihale sözleşmesini imzalayarak projeyi gerçekleştirmek için ilk adımı attı. Proje kapsamında merkezi iş alanında, iş merkezleri, ofis, büro, alışveriş merkezi, çok katlı mağaza, çarşı, sinema, tiyatro, müze, kütüphane, sergi salonu

yapi.com.tr / AA
TOKİ'nin Eskişehir Yolu Projesinde İlk Kazma Vuruluyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ), Eskişehir yolu üzerindeki arsasında yapılacak proje için Ağustos ayında yapılan açık artırmada en yüksek teklifi veren Türkerler İnşaat, TOKİ ile ihale sözleşmesini imzalayarak projeyi gerçekleştirmek için ilk adımı attı. Arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle ürettiği projelerden elde ettiği gelirle alt gelir grubu ve yoksul grubu konut projelerini hazineden kaynak almadan finanse eden TOKİ, bu kapsamdaki bir başka projesini daha gerçekleştiriyor. TOKİ'nin Ankara Eskişehir yolu Lodumlu Mahallesi'nde bulunan arsasında 'gelir paylaşımı' diye adlandırılan projelendirme modeliyle merkezi iş yeri yapılacak.
    
Eskişehir yoluna çok kapsamlı iş merkezi
    
'Merkezi iş alanı' olarak planlanan 40 bin 628 metrekarelik alanda, emsal değer 3 olarak belirlenirken, 121 bin 884 metrekare inşaat yapılabilecek. Merkezi iş alanında, iş merkezleri, ofis, büro, alışveriş merkezi, çok katlı mağaza, çarşı, sinema, tiyatro, müze, kütüphane, sergi salonu gibi kültürel tesisler, otel, motel, özel yurt gibi konaklama tesisleri, merkezin canlılığını, sürekliliğini ve güvenliğini sağlayacak konut üniteleri, rezidans, kafe, lokanta gibi yeme içme üniteleri, özel spor tesisleri, yönetim binaları, resmi kurumlar ve bağlı kuruluşları hizmet binaları, banka ve finans kurumları yer alabilecek. Merkezi iş alanında ayrıca ilgili kurum ve kuruluş görüşleri alınarak özel okul ve özel hastane yapılabilecek.
    
Devler yarışmıştı
    
Söz konusu arsada proje uygulanması için Ağustos ayının son haftasında TOKİ merkez binada açık artırma yapılmış, Mesa Mesken-Tepe İnşaat İş Ortakılığı, Kiler GYO, Özyazıcı İnşaat, Ender İnşaat-Akay İnşaat İş Ortaklığı, İlci İnşaat, İş-Kaya-Ulubol İş Ortaklığı, Kuzu İnşaat, Türkerler İnşaat, YSE Yapı, Ünal Akpınar gibi inşaat sektörünün dev firmaları yarışmış, en yüksek teklifi Türkerler İnşaat vermişti. Müteahhit Türkerler İnşaat projeden toplam satış geliri olarak 997,5 milyon lira, TOKİ'ye de bu gelirden 397 milyon lira idare payı geliri teklif etmişti. Proje için TOKİ ile müteahhit firmanın sözleşme imzalamasıyla beraber projenin gerçekleştirilmesi için açık artırmadan sonraki ilk adım atılmış oldu. İlerleyen günlerde söz konusu arsada projenin yürütülmesi için şantiye kurulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokinin-eskisehir-yolu-projesinde-ilk-kazma-vuruluyor_89507.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!