Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

TOKİ'nin Kamu Portföyü 8 Milyar Liraya Yaklaştı

TOKİ'nin kamu kuruluşlarına yönelik inşaat portföyünün büyüklüğü 8 milyar liraya yaklaştı. İdare, kamu kurum ve kuruluşları ile imzaladığı protokoller kapsamında, şimdiye kadar 7,4 milyar liralık yatırım öngören ihaleler yaptı. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın verdiği bilgiye göre, TOKİ, son 7,5 yılda toplam tutarı 35 milyar lira olan 3 bin ihale

yapi.com.tr / AA
TOKİ'nin Kamu Portföyü 8 Milyar Liraya Yaklaştı

Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) kamu kuruluşlarına yönelik inşaat portföyünün büyüklüğü 8 milyar liraya yaklaştı. İdare, kamu kurum ve kuruluşları ile imzaladığı protokoller kapsamında, şimdiye kadar 7,4 milyar liralık yatırım öngören ihaleler yaptı. TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar'ın verdiği bilgiye göre, TOKİ, son 7,5 yılda toplam tutarı 35 milyar lira olan 3 bin ihale gerçekleştirdi. Bu ihalelerin 7,4 milyar liralık bölümünü ise kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik bina ve tesislerin yapımına ilişkin ihaleler oluşturdu. Kamuya yönelik bina ve tesis yapımı nedeniyle ilgili kurumlardan 1,6 milyar lira tahsilat sağlanmasına karşın 3,2 milyar lira hak ediş ödendiğini belirten Bayraktar, söz konusu kurum ve kuruluşlardan 5,4 milyar lira alacaklarının bulunduğunu, bu bedelin kurumların atıl durumdaki arazilerinin alınması veya 5 yıl vade ile nakit olarak tahsil edileceğini kaydetti.
    
Erdoğan'ın verdiği bilgiye göre, şimdiye kadar Milli Eğitim Bakanlığı için 5 milyar lira, Sağlık Bakanlığı için 3,6 milyar lira, SHÇEK için 203 milyon lira, Milli Savunma Bakanlığı (MSB)-Genel Kurmay Başkanlığı için 434 milyon lira, MSB-Genel Kurmay Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı için yaklaşık 775 milyon lira yatırım öngören protokoller imzalandı.
    
TOKİ'nin Milli Savunma Bakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığı ile imzalanan protokoller kapsamında ihalesini tamamladığı yatırımlar ve ihale toplamları şöyle:
   
Milli Savunma Bakanlığı (MSB)-Genel Kurmay Başkanlığı ile şu ana kadar 434 milyon lira yatırım bedeli ile 12 bin 852 HAİT, 584 konut, 5 müstakil komutan konutu, 10 adet korumalı HAİT, 13 adet 24 üniteli İGPVY, 34 adet 52 üniteli İGPVY yapımı için protokol yapıldı. Bugüne kadar 3648 HAİT, 4 adet 24 üniteli İGPVY, 26 adet 52 üniteli İGPVY, 10 adet korumalı HAİT ve 1 adet müstakil komutan konutu inşaatları başlatıldı.
    
MSB-Genel Kurmay Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı ile yapılan protokollerle de Doğu ve Güneydoğu sınırlarında silahlı kuvvetlerin ihtiyacı olan 175 adet karakolun yapılması için ihaleler başlatıldı. Halen 147 karakolun inşaatı başladı, 28 karakol ihale aşamasında. Şimdiye kadar 10 karakol tamamlandı, 26 tanesi bu yıl içinde tamamlanmış olacak. Başlatılan karakolların yatırım maliyeti yaklaşık 775 milyon lira.
    
Emniyet Genel Müdürlüğü için de değişik illerde 12 karakol, Bitlis ve Afyon'da polis yüksek okulları yapıldı.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2  |   3
ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/tokinin-kamu-portfoyu-8-milyar-liraya-yaklasti_83122.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!