Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ'nin Protokol Yolu İhalesi 26 Şubat'ta

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Protokol Yolu girişinde, Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, 3 bin 624 konut için ihale açtı. 7 bini hak sahiplerine verilecek olan 18 bin konutluk proje kapsamında ilk ihale 26 Şubat'ta yapılacak.

Milliyet Gazetesioplu Konut İdaresi (TOKİ), Protokol Yolu girişinde, Kuzey Ankara Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, 3 bin 624 konut için ihale açtı. 7 bini hak sahiplerine verilecek olan 18 bin konutluk proje kapsamında ilk ihale 26 Şubat'ta yapılacak. İlk etapta yapılacak konutların, 2 bin 94'ü hak sahiplerine verilecek, kalan bin 530'u ise halka satılacak.

İhalesi 5 Mart'ta yapılacak 742 konutun 420'si, ihalesi 6 Mart'ta yapılacak 471 konutun 263'ü, ihalesi 7 Mart'ta yapılacak 702 konutun 388'i, ihalesi 8 Mart'ta yapılacak 899 konutun 459'u halka satılacak.

TOKİ, Esenboğa Yolu'nda kurmayı planladığı 18 bin konutluk yeni kent için aralıkta ihale açmış, ancak hasılat paylaşımı yöntemi ile yapılan ihaleye sadece bir firma teklif vermişti. Teklifi yetersiz bulan TOKİ ihaleyi iptal ederken, bölgede yıkılan gecekondu sahiplerinin mağdur olmaması için kendisi konut yapmaya karar vermişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokinin-protokol-yolu-ihalesi-26-subatta_51492.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!