Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ’nin Tema Park İhalesi 20 Ekim’de Düzenleniyor

TOKİ’nin, Halkalı Atakent’teki toplam 1 milyon 429 bin metre karelik arazinin “arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı usulü” satışı için açtığı ihalede teklifler, 20 Ekim’de alınacak. Arazinin 1 milyon 241 bin metre karelik bölümüne doğa ve eğlence parkı yapılması öngörülüyor. Arazinin doğa ve eğlence parkı alanı olarak ayrılan bölümü dışındaki

Milliyet Gazetesi
TOKİ’nin Tema Park İhalesi 20 Ekim’de Düzenleniyor

TOKİ’nin, Halkalı Atakent’teki toplam 1 milyon 429 bin metre karelik arazinin “arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı usulü” satışı için açtığı ihalede teklifler, 20 Ekim’de alınacak. Arazinin 1 milyon 241 bin metre karelik bölümüne doğa ve eğlence parkı yapılması öngörülüyor. Arazinin doğa ve eğlence parkı alanı olarak ayrılan bölümü dışındaki alanlara, lüks konut ve iş merkezleri yapılacak. İhale yerli ve yabancı inşaat firmalarına, bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşları ile yapacakları ortak girişime açık.

Turizmi olumlu etkileyecek

Değerlendirme sonucu uygun görülecek isteklilerle, 3 Kasım saat 14.00’de ikinci oturum yapılacak. İhaleye katılımı artırmak amacıyla, sürenin kısalığı da dikkate alınarak, isteklilerden uygulama projesinin istenmeyecek. İstekliler, “avam projesi” veya “fikir projeleri”yle ihaleye katılabilecek.

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, bölgede 20 bine yakın değişik konseptte konut yapımının da öngörüldüğünü hatırlatarak, projenin, konut satışlarını da olumlu etkileyeceğini söyledi. Ekonomide yaşanan gelişmeler ihaleye katılımı etkilese bile sonuçta ihalenin sonuçlanmasını beklediğini vurgulayan Bayraktar, “Proje geleceği olan bir proje. Akıllı bir girişimci, az bir para ile bu işi kıvırır. İhaleye ilgi olmasını bekliyorum” dedi. Bayraktar, projenin İstanbul’a vizyon katacağını, İstanbul’a gelen turist sayısını, 6 milyondan en az 9 milyona çıkaracağını sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tokinin-tema-park-ihalesi-20-ekimde-duzenleniyor_64080.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!