Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TOKİ'nin Yaptığı Hastaneler, Tedavi için Büyük Şehire Gitme Dönemini Bitiriyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), uygun fiyatlara ev sahibi yapmanın yanı sıra okul, hastane gibi tesislere de imza atıyor. 19 hastaneyi tamamlayan, 56'sının yapımını sürdüren İdare, taşradaki hastaneler sayesinde şifa aramak için büyük şehirdeki hastanelere gitme dönemini sona erdiriyor.

Zaman Gazetesi
TOKİ'nin Yaptığı Hastaneler, Tedavi için Büyük Şehire Gitme Dönemini Bitiriyor

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), hastane ihtiyacı bulunan bölgelere modern hastaneler kazandırıyor. Toplam yatak kapasitesine yüzde 20 katkı sağlayan TOKİ, 19 hastaneyi tamamlayarak hizmete hazır hale getirirken, 56 hastanenin yapımını sürdürüyor.

Son 7 yılda 75 hastane yapımını başlatarak bunlardan 3 bin yatak kapasiteli 19'unu tamamlayan İdare, 75 hastane de tamamlandığında 15 bin yatak kapasitesini hizmete sokmuş olacak. Yapımı tamamlanan 19 hastane için 589 milyon 859,3 bin lira harcama yapılırken, inşaat aşamasındaki 56 hastanenin yatırım bedeli 1 milyar 581,5 milyon lirayı buluyor. Böylece, toplam 75 hastane için yapılacak harcamanın 2 milyar 171,3 milyon liraya ulaşması öngörülüyor. Yıl sonuna kadar 5 hastanenin yapımının tamamlanması planlanıyor. TOKİ, ihale ve proje aşamasındaki hastanelerle birlikte Türkiye'ye 96 hastane kazandırmış olacak. Hastanelerin büyük bölümünün büyük şehirlerin dışında yapıldığı ve yapım için şehir dışında, orman alanına yakın, havası ve suyu temiz, gürültüden uzak yerlerin seçildiği belirtilen açıklamada, "Taşrada yapılan büyük hastaneler sayesinde, şifa aramak için büyük şehirlerdeki tam donanımlı hastanelere gitme dönemi de sona erecek." denildi.

İşte tamamlanan ve inşaatı süren hastaneler

Diyarbakır'da 537 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi, İstanbul-Halkalı'da 544 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi, Adana-Yüreğir'de 400 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi, Sakarya-Adapazarı Korucuk'ta 250 yataklı devlet hastanesi ile Samsun'da 400 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi, Trabzon-Yomra'da Kaşüstü 400 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi, Trabzon-Akçaabat'ta 200 yataklı hastane, Adıyaman-Kahta'da 150 yataklı devlet hastanesi, Ağrı-Doğubayazıt'ta 150 yataklı devlet hastanesi, Adana-Seyhan'da 112 İl Ambulans Servisi Binası, Bingöl-Solhan'da 50 yataklı hastane, Bingöl-Karlıova'da 50 yataklı hastane, Osmaniye-Kadirli'de 150 yataklı hastane ile Rize-Pazar Hamidiye'de 150 yataklı hastane hizmete açıldı. Nevşehir'de 300 yataklı devlet hastanesi bu ay içinde, İzmir-Tire Yenimahalle Maltepe'de 200 yataklı hastane temmuzda hizmete açılacak. Konya-Cihanbeyli'de 75 yataklı hastane ile Van-Edremit'te 400 yataklı eğitim ve araştırma hastanesinin ağustosta Bitlis-Merkez'de 150 yataklı ek hastane binasının da yıl sonuna kadar hizmete açılması planlanıyor.

TOKİ'nin yapımına devam ettiği veya ihale ve proje aşamasında bulunan hastane projeleri arasında, Malatya'da 640 yataklı, İstanbul-Seyrantepe'de 600 yataklı, Sakarya-Adapazarı Mithatpaşa'da 400 yataklı, Karaman'da 300 yataklı, Adıyaman-merkezdeki 400 yataklı, Afyonkarahisar-merkezde 400 yataklı, Aydın-Nazilli'de 400 yataklı, Ağrı-Patnos'ta 150 yataklı, Ardahan-merkezde 150 yataklı, Aydın-merkezde 150 yataklı, Bingöl-merkezde 200 yataklı, Ordu-Ünye'de 300 yataklı, Manisa-Turgutlu'da 300 yataklı, Karabük-merkezde 300 yataklı, Mardin Kızıltepe'de 200 yataklı, Mersin-Silifke'de 200 yataklı, Mersin-Toroslar'da 250 yataklı, Muş'ta 300 yataklı, Niğde'de 300 yataklı hastaneler bulunuyor.

ETİKETLER: kurum proje
http://www.yapi.com.tr/haberler/tokinin-yaptigi-hastaneler-tedavi-icin-buyuk-sehire-gitme-donemini-bitiriyor_80347.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!