Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Topbaş: Acaristanbul’da Şehir Plancıları Odası’nın da İmzası Var!

Kadir Topbaş, Belediye Encümeni’nin yıkım kararı vermesiyle yıkım sürecinin başladığını belirterek, “Bakanlık bu kararı ilgili belediyeden ya da bizden isteyerek yıkım işlemini yapacaktır” dedi.

ibb.gov.tr
Topbaş: Acaristanbul’da Şehir Plancıları Odası’nın da İmzası Var!

eykoz Belediyesi Encümeni’nin Acaristanbul konusunda aldığı yıkım kararını değerlendiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Belediye Encümeni’nin yıkım kararı vermesiyle yıkım sürecinin başladığını belirterek, “Bakanlık bu kararı ilgili belediyeden ya da bizden isteyerek yıkım işlemini yapacaktır” dedi.

Özellikle Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe’nin bu konuyla ilgili tavrını net olarak ortaya koyduğunu hatırlatan Kadir Topbaş, “İstanbul’da yeşil alanlar yok ediliyor peşkeş çekiliyor ifadeleri bazı tv oturumlarında gündeme getiriliyor. Bir mimar ve şehir plancısı olarak söylemek istiyorum ki, dönemimizde İstanbul’a 14 milyon metrekare aktif yeşil alan kattık. Bu görevimiz ve daha fazlasını yapmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

Acaristanbul’un inşa edildiği arazinin önce birinci derecede SİT alanı olduğunu vurgulayan Başkan Topbaş, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bu alanın ikinci ve daha sonra üçüncü derece SİT alanına geçirilmek suretiyle yapı yapılabilme koşullarının sağlandığı karar alınırken, Şehir Plancıları Odası Başkanının da imzası var orada. ‘İstanbul talan ediliyor, birilerine peşkeş çekiliyor’ diyenlere ‘O zaman niçin yeşil alanın imara açılmasına imza attınız, bunu nasıl izah edersiniz’ demek lazım. Tabiî ki bu vatandaşlarımız tarafından değerlendirilecektir. Buraya yapı yapılabilme fırsatı getirilmiştir ve bu yapılar doğru dürüst planları olmadan yapılmıştır. Sayın Bakanımız gerekli müdahalesini yaptı. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de bu tip alanların imar nitelikleri konusunda çok hassas davranıyoruz, üzerinde hassasiyetle duruyoruz.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/topbas-acaristanbulda-sehir-plancilari-odasinin-da-imzasi-var_52616.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!