Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Topkapı Sarayı'nda Deprem Alarmı!

Kandilli Rasathanesi olası İstanbul depremine karşı Topkapı Sarayı Müzesi çalışanlarına eğitime başladı. Müze Müdürü İlber Ortaylı'nın da katıldığı ilk seminerde Jeofizik Yüksek Mühendisi Seyhun Püskülcü, toplam 120 müze çalışanına 'ABCD Temel Afet Bilinci' eğitimi verdi. 10 Şubat'ta düzenlenecek ikinci seminerde Mimar Bilgen Sungay, 40 kişilik

yapi.com.tr
Topkapı Sarayı'nda Deprem Alarmı!

Kandilli Rasathanesi olası İstanbul depremine karşı Topkapı Sarayı Müzesi çalışanlarına eğitime başladı. Müze Müdürü İlber Ortaylı'nın da katıldığı ilk seminerde Jeofizik Yüksek Mühendisi Seyhun Püskülcü, toplam 120 müze çalışanına 'ABCD Temel Afet Bilinci' eğitimi verdi. Sabah Gazetesi'nde yer alan habere göre, 10 Şubat'ta düzenlenecek ikinci seminerde mimar Bilgen Sungay, 40 kişilik teknik personele 'Müze Koleksiyonlarının Depreme Karşı Korunması ve Yapısal Olmayan Tehlikelerin Azaltılması' eğitimi verecek.

Topkapı Sarayı'nın sadece Türkiye için değil dünya mirası için önemli bir eser olduğunu söyleyen Seyhun Püskülcü, "Bu mirası korumak ve geleceğe taşımak hepimizin tarihi sorumluluğudur. Öncelikle müze personelinin başta kendini, daha sonra müzedeki değerli koleksiyonları depreme karşı nasıl koruyacağını bilmesi büyük önem teşkil ediyor. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü olarak biz, üzerimize düşeni yaptık ve müze personeline yönelik bir dizi eğitim oluşturduk. İlk seminerde ABCD Temel Afet Bilinci eğitimi kapsamında deprem öncesinde, sırasında ve sonrasında ne yapması gerektiğini öğrenen müze çalışanlarına ikinci seminerde 'Müze Koleksiyonlarının Depreme Karşı Korunması ve Yapısal Olmayan Tehlikelerin Azaltılması' konusunda bilgi verilecek." dedi.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/topkapi-sarayinda-deprem-alarmi_90417.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!