Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Toplu Konut Krize Direniyor

Ordu Belediyesi'nin öncülüğünde başlatılan Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en büyük toplu konut projesi ekonomik krize direniyor. İnşaatına 1996 yı

Akşamb>Ordu Belediyesi'nin öncülüğünde başlatılan Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en büyük toplu konut projesi ekonomik krize direniyor.
İnşaatına 1996 yılında başlanılan 11 katlı 9 blok ve 600 lüks konuttan oluşan Doğa Kent Projesi'nde fiziki gerçekleşme yüzde 60'a ulaştı. 580 ortağı bulunan toplu konutların yapımı için şimdiye kadar 5 trilyon lira harcamada bulunuldu. Konutların tamamlanması için 8 trilyon liraya ihtiyaç duyuluyor.

Ordu'da inşaat sektörünün durma noktasında olmasına rağmen Doğa Kent Projesi'nin sürdürüldüğünü belirten Ordu Belediye Başkanı Fikret Türkyılmaz, 20 ay sonra konutları tamamlayarak üyelere anahtarları teslim etmeyi hedeflediklerini söyledi. Türkyılmaz, 'Ekonomik sıkıntılar üyelerimizi de zora sokmuştur. Buna rağmen inşaatın yavaşlamaması için ellerinden gelen çabayı gösterdiler. Toplu Konut İdaresi'nden 4 trilyon liraya yakın kredi çıkarttık. Bunun yüzde 10'unu kullandık. Proje tamamlanıncaya kadar kredi akışı sürecek' diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toplu-konut-krize-direniyor_3602.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!