Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Toplu Taşımayı En Az Kullanan Ülke Türkiye

Uluslararası insan kaynakları şirketi Kelly Services'in, çalışanların işe giderken ulaşım seçimiyle ilgili yaptığı araştırmaya göre, Türkiye'de çalışanların büyük bir çoğunluğu işe giderken toplu taşıma yerine kendi araçlarını tercih ediyor. Kelly Services'in anketine katılan ülkelerde toplu taşıma kullanımı en düşük ülke Türkiye oldu.

Milliyet Gazetesi
Toplu Taşımayı En Az Kullanan Ülke Türkiye

br/> Uluslararası insan kaynakları şirketi Kelly Services'in, çalışanların işe giderken ulaşım seçimiyle ilgili yaptığı araştırmaya göre, Türkiye'de çalışanların büyük bir çoğunluğu işe giderken toplu taşıma yerine kendi araçlarını tercih ediyor. Kelly Services'in anketine katılan ülkelerde toplu taşıma kullanımı en düşük ülke Türkiye oldu.

Türkiye, 28 ülke arasında bu konuda son sırada yer alırken, Endonezya, Hong Kong, Macaristan, Singapur, Meksika, Rusya ve Hindistan toplu taşımayı en yüksek düzeyde kullanan, Türkiye ile birlikte Fransa, Danimarka, Porto Riko ve ABD ise en az kullanan ülkeler olarak dikkati çekti.

Konfor ve hizmet aranıyor
Araştırmaya katılanların yüzde 58'i, Türkiye'de toplu taşıma kullanımının düşük olmasının en önemli sebebi olarak, toplu taşıma imkânının olmamasını gösterdi. Türkiye'de toplu taşımayı tercih edenler genellikle perakende, seyahat ve ilaç sektörlerinde çalışanlardan oluşuyor.

Araştırmaya katılanlara "Hangi faktörün toplu taşıma kullanımını daha fazla teşvik edeceği" sorulduğunda, yüzde 36'lık bir grup "daha makul fiyatlar" yanıtını verdi.
Ankete katılanların yüzde 22'si bu soruyu "daha fazla konfor", yüzde 15'i "daha iyi hizmet" şeklinde yanıtladı. Araştırma sonuçlarında, "daha rahat erişim" (yüzde 10) ve "gelişmiş güvenlik" (yüzde 4) gibi kaygılar, çalışanlar arasında nispeten daha düşük çıktı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toplu-tasimayi-en-az-kullanan-ulke-turkiye_53532.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!