Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Toplumun Şehircilik Hareketi İMECE'den 3. Köprü Raporu

Geçtiğimiz ay Ulaştırma Bakanlığı tarafından güzergahı açıklanan 3. Boğaz Köprüsü'nün, bilimsellikten uzak bir planlama kararı olduğunu ve gerçekleştirilmesi halinde kent için ciddi bir yıkım getireceğini savunan 'İMECE - Toplumun Şehircilik Hareketi', konuya ilişkin hazırladığı raporu, bugün (17 Haziran) yayımladığı basın açıklaması ile

yapi.com.tr
Toplumun Şehircilik Hareketi İMECE'den 3. Köprü Raporu

eçtiğimiz ay Ulaştırma Bakanlığı tarafından güzergahı açıklanan 3. Boğaz Köprüsü'nün, bilimsellikten uzak bir planlama kararı olduğunu ve gerçekleştirilmesi halinde kent için ciddi bir yıkım getireceğini savunan 'İMECE - Toplumun Şehircilik Hareketi', konuya ilişkin hazırladığı raporu, bugün (17 Haziran) yayımladığı basın açıklaması ile kamuoyunun bilgisine sundu.

"Sermaye ile İstanbul Arasında - 3. Rant Köprüsü" başlıklı raporda, İMECE'nin 3. Boğaz Köprüsü'ne neden karşı olduğu, ulaşım ve kentsel gelişim bağlamında inceleniyor. Ardından Boğaz köprülerin İstanbul'un mekansal gelişimine olan etkileri irdeleniyor ve 3. köprüye dair bugüne dek yaşanan süreç hatırlatılıyor. Son olarak 3. köprünün neden 'rant köprü' olarak nitelendirildiği açıklanarak, raylı sistem öncelikli toplu taşımanın ve denizyolu taşımacığının geliştirilmesiyle İstanbul’un trafik sorununun çözümleneceği savunuluyor.

Raporu okumak için lütfen aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/haberler/toplumun-sehircilik-hareketi-imeceden-3-kopru-raporu_80474.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!