Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"3. Köprüyü Engelleme Adına Gayret Edeceğiz"

MHP İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu, MHP İl Başkanlığı'nca Akgün Otel'de düzenlenen ''İstanbul'da Ulaşım Sorunları ve 3. Köprü Değerlendirme Toplantısı''nda yaptığı konuşmada, İstanbul'un yıllarca hoyratça yönetildiğini, çarpık kentleşme ve sağlıksız yapılanmayla birlikte kentin kaos, suç ve korku şehrine dönüştürüldüğünü savundu.

Cumhuriyet PortalMHP İstanbul İl Başkanı İhsan Barutçu, MHP İl Başkanlığı'nca Akgün Otel'de düzenlenen ''İstanbul'da Ulaşım Sorunları ve 3. Köprü Değerlendirme Toplantısı''nda yaptığı konuşmada, İstanbul'un yıllarca hoyratça yönetildiğini, çarpık kentleşme ve sağlıksız yapılanmayla birlikte kentin kaos, suç ve korku şehrine dönüştürüldüğünü savundu.

Bugün İstanbul'un, kendi kültürü ve ruh yapısından giderek uzaklaştırıldığını, kendine yabancılaştırıldığını ve yaşanılmaz bir kent haline dönüştürüldüğünü öne süren Barutçu, kentin doğal dokusunun da tahrip edildiğini ifade etti.

Barutçu, ormanlık bölgelerin, İstanbul Boğazı'na yapılacak 3. köprünün kurbanı olacağını söyleyerek, şunları söyledi:

''Milyonlarca ağacın kesileceğinden söz ediliyor. Bu zihniyet, ısrarla ve inatla İstanbul halkına rağmen 3. köprü projesini de oldu bittiye getiriyor. Köprünün ulaşıma olumlu bir katkısı olmayacak. Orada kurulacak şantiyelerden kendilerine rant sağlamaya çalışıyorlar. Parti olarak İstanbul halkını, kendi şehirlerine sahip çıkabilmeleri için uyardık. Adına sivil itaatsizlik denilecekse de bu proje geçerse eğer, bizler de oradaki ormanlık bölgede her ağacın nöbetçisi olacağız. Bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız. Yıkım projelerinin bir parçası olan 3. köprüyü engelleme adına tüm gayretlerimizi ortaya koyacağız.''

ETİKETLER: çevre
http://www.yapi.com.tr/haberler/3-kopruyu-engelleme-adina-gayret-edecegiz_80479.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!