Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Torunlar'ın Garden Tower'ına İzin Çıktı

Torunlar Şirketler Grubu'nun, 45.9 milyon dolara TMSF'den aldığı Uzanların Esentepe'deki arazisi üzerine yapmayı planladığı elips şeklindeki Garden Tower otel, rezidans ve alışveriş merkezi projesine izin çıktı.

Sabah Gazetesi
Torunlar'ın Garden Tower'ına İzin Çıktı

Torunlar Şirketler Grubu'nun, 45.9 milyon dolara TMSF'den aldığı Uzanların Esentepe'deki arazisi üzerine yapmayı planladığı elips şeklindeki Garden Tower otel, rezidans ve alışveriş merkezi projesine izin çıktı. Torunlar Grubu, TMSF'den satın aldığı Esentepe'deki 15 bin metrekarelik arazide otel yapabilmek ve yapı yoğunluğunu arttırmak için İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne başvurdu. Yapılan başvuruda arazideki inşaat emsalinin 2'den 3'e çıkartılması ve arazi içindeki 1560 metrekarelik yeşil alanın da imara açılması talep edildi.

Talebi görüşen İmar ve Bayındırlık Komisyonu, yeşil alanın imara açılmasına onay vermedi. Ancak, şirketin arazide otel yapabilmesinin önü açıldı. Ayrıca, arazinin inşaat emsali 2'den 2,75'e çıkartılarak yapı yoğunluğu arttırıldı. Şirketin arazide yapabileceği inşaat alanı 20 bin metrekarede 27 bin metrekareye çıkartıldı. Ayrıca, iki bodrum katta yapılacak inşaat da emsal dışı tutuldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/torunlarin-garden-towerina-izin-cikti_76151.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!