Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Trabzon'da Riskli Binalar Yıkılacak

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu. “Tüm ana dere vadilerinde risk taşıyan binaları bir ay içinde tespit edeceğiz. Risk gruplarına göre en acillerinden başlayarak yıkacağız” dedi.

yapi.com.tr
Trabzon'da Riskli Binalar Yıkılacak

Trabzon Araklı’da yaşanan sel ve heyelanların ardından, devletin ilgili birimlerinin tüm imkânlarını seferber ettiğini söyleyen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu bölgede ortalamanın altında, metrekareye 13 kilogram yağış düştüğünü belirtti.

Star Gazetesi'nin haberine göre, Zorluoğlu, “Bölgedeki hadise farklı gelişti. Köyün 5 kilometre yukansmda, tepeden çok büyük bir kütle, daha önceki yağışlar sonucu toprağın yumuşamış olması nedeniyle koptu. Kayarak dere yatağına indi, sürüklendi, bir yerde set oluşturdu. Büyük bir basınçla beraber gelerek dere yatağına yapılmış resmi ve özel yapılann yanı sıra çeşitli vesilelerle mahallede yaşayan insanlarımızı önüne katarak aldı götürdü” dedi. Hadise yaşanır yaşanmaz olay yerine gittiklerim dile getiren Zorluoğlu, “Devletimizin en üst seviyesinden başlanarak bu olaya yakından ügi gösterildi. Cumhurbaşkanımız meseleyle yakından ügüendi” dedi. Zorluoğlu, “Trabzon’daki tüm ana dere vadilerinde risk taşıyan binaları bir ay içinde tespit edeceğiz. En acillerinden başlayarak yıkacağız. Hak sahiplerine TOKİ aracılığıyla inşallah yeni konutlar vereceğiz, geçiş sürecindeki kira desteğini de sağlayacağız" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/trabzonda-riskli-binalar-yikilacak_173511.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!