Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Trakya Otoyolu Projesi'nin...

Trakya Otobanı' nın Temeli Atıldı

Bulgaristan’ın en önemli altyapı projelerinden Trakya Otobanı’nın, Doğuş-Eko ortak girişimi tarafından inşa edilecek Burgaz geçişi bölümünün temeli

Türkiyeb>Bulgaristan’ın en önemli altyapı projelerinden Trakya Otobanı’nın, Doğuş-Eko ortak girişimi tarafından inşa edilecek Burgaz geçişi bölümünün temeli, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül ile Bulgaristan Dışişleri Bakanı Solomon Pasi’nin katıldığı törenle atıldı.

Törende, Bulgaristan Bayındırlık Bakanı ile Müslüman ve Hıristiyan dinlerinin temsilcileri ve dâvetliler de hazır bulundu. Bakan Abdullah Gül, törendeki konuşmasında, “Bugün burada, bu hayırlı vesileyle bulunuşumuz, Türk-Bulgar ilişkilerinin geldiği noktayı gösteren en somut delildir” dedi. Gül, Türkiye ve Bulgaristan arasındaki ilişkilerin her zaman iyi olduğunu ve bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğini söyledi. Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, “Bizler, bu toprakların çocuklarıyız ve bundan dolayı da çok ortak yanlarımız var. Bu ortak yanlarımız, bizim gelecekte de birçok sahada yapabileceğimiz işbirliği imkanlarının olduğunu göstermektedir. Türkiye olarak, Bulgaristan olarak bizler, Balkanlar’ın, Karadeniz’in barışın sembolü, karşılıklı dayanışmanın sembolü olduğunu göstereceğiz.”

50 milyar $’lık iş yaptık

Bu projeye 25 büyük şirketin müracaat ettiğini ve bunlardan 9’unun Türk şirketi olduğunu belirten Abdullah Gül, “Bu proje zamanında bitecektir, en kaliteli şekilde yapılacaktır ve bir gün buranın üzerinden geçerken, herkes burayı Türk şirketinin yaptığını büyük bir memnuniyetle anacaktır. Türk şirketlerinin Türkiye dışında tamamladıkları projelerin tamamı 50 milyar dolara yaklaşmıştır. Bu edindikleri tecrübe ve kaliteyi Bulgaristan’a da getirdiklerinden dolayı büyük bir memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Şahenk: Önceliğimiz kalite

Törende konuşan Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk de, Bulgaristan’ın çeşitli altyapı projelerinde hizmet etmeye ve görev yapmaya geldiklerini söyledi. Şahenk, Bulgaristan’da çeşitli yatırım imkanlarını araştırdıklarını ifade ederek, “Bulgaristan’a fiyat ve kalite rekabeti getireceğiz. Çalışmalarımız sırasında güvenlik ve emniyet sistemlerine çok önem vereceğiz. Çevre konularında çok duyarlı olacağız ve güzel tabiatı tahrip etmemeye çalışacağız. Bölge halkının refah ve mutluluğu için çalışacağız. Yerli iş gücüne mümkün olan en yüksek oranda imkan sağlayacağız” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/trakya-otobani-nin-temeli-atildi_4298.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!