Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Trakya’nın Planlarını da İstanbul Hazırlayacak

Çevre ve Orman Bakanlığı’nın koordinasyonunda ve kontrolünde hazırlanacak Trakya Bölge Planları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi’nde (İMP) çizilecek.

ibb.gov.tr
Trakya’nın Planlarını da İstanbul Hazırlayacak

b>Çevre ve Orman Bakanlığı’nın koordinasyonunda ve kontrolünde hazırlanacak Trakya Bölge Planları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi’nde (İMP) çizilecek.

Bu amaçla oluşturulacak protokol öncesi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kırklareli Valisi Hüseyin Avni Coş, Edirne Valisi Nusret Miroğlu ve Tekirdağ Valisi Aydın Nezih Doğan ile bir toplantı yaptı. İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi’ndeki toplantıda, 1/100.000 ölçekli Trakya Altbölgesi - Ergene Havzası ile İstanbul İl Çevre Düzeni Planları’nın uyumlaştırılması ve Trakya Altbölgesi 1/ 25.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planları’nın üretilmesini kapsayan bölge planları ele alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, verdiği bilgide, Trakya Bölgesi Planları’nın; ekonomisi ve ekolojisi iç içe olan ve birbirlerini karşılıklı etkileyen İstanbul ile Trakya Bölgesi arasındaki komşu coğrafyalarda bütünlük sağlayacağını vurguladı. Bu çerçevede, Çevre ve Orman Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Trakya Kalkınma Birliği (TRAKAB) arasında bir protokol imzalanacak. Protokole ilişkin açıklama Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe tarafından önümüzdeki günlerde yapılacak.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/trakyanin-planlarini-da-istanbul-hazirlayacak_48982.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!