Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Tramvayda Altgeçit İsyanı

Zeytinburnu-Kabataş arası sefer yapan tramvayların son durağı Kabataş tramvay durağı'nın çevresinin demir tellerle kapatılması sonucu yolcular altgeçiti kullanmak zorunda bırakılıyor.

Birgün Gazetesi/Ali CemalL KARABUDAK
Tramvayda Altgeçit İsyanı

eytinburnu-Kabataş arası sefer yapan tramvayların son durağı Kabataş tramvay durağı'nın çevresinin demir tellerle kapatılması sonucu yolcular altgeçiti kullanmak zorunda bırakılıyor.

Düzenlemeyi yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yan kuruluşu İstanbul Ulaşım A.Ş basın halkla ilişkiler yeddlisi Sema Öncü bölgede yaya geçidi olarak kullanılan tramvay durağının etrafında birçok kazanın meydana geldiğini ve bu nedenle tramvay durağının etrafının demir tellerle kapatıldığını belirtti. Öncü; "Bize de bu konuyla ilgili birçok şikâyet geldi, iyi niyetle yapılmış bir düzenleme, ama ne yazık ki bazen teknik sorunlar yaşıyoruz. Merdivenlerin genişletilip genişletilme-yeceği incelendi ama bu şu an için mümkün görünmüyor. Bu konuda çalışmalarımızı çok yönlü olarak sürdürüyoruz" dedi. Nuri Altıntaş: Vapur, tramvay ve otobüs çıkışlarının tek bir altgeçite verilmesi beni artık rahatsız etmiyor. Özellikle mesai saaderinde yoğunlaşan bu kalabalığa alıştım. Göksel Altepe: Bu uygulama bence son derece yanlış. Son günlerde havalar sıcak. Kalabalık bir şehirde yaşıyoruz. Mesai saaderinde, bölgedeki yoğunluk daha da artıyor. Bu da yaya ulaşımını olumsuz eddliyor. Serap Sabutay: Ada vapuru seferlerinin Sirke-ci'den, Kabataş'a alınmasının bu yoğunluğu tetiklediğini düşünüyorum. Bu kalabalık beni ciddi şekilde rahatsız ediyor. Yetkililer buna bir çözüm bulmalı.

Hikmet Sageheb: Bu durum bence İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin işgüzarlığı ve duyarsızlığı. Bence daha akıllıca kararlar alınmalı ve yaşadığımız bu sıcak günlerde zaten stresle boğuşan vatandaşı daha da çileden çı-kartmamalı. Yetkililerin kısa sürede bu sorunu çözebileceğini umud ediyorum.

http://www.yapi.com.tr/haberler/tramvayda-altgecit-isyani_54966.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!