Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Trump Towers Mall Kapılarını Açtı

Trump Towers Mall, dün (19 Nisan Perşembe) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın da katıldığı törenle açıldı. Aydın Doğan, yapımına 2007'de başladıkları Trump Towers'ın inşaatına 400 milyon dolar harcadıklarını açıklarken; The Trump Organization Yönetim Kurulu Başkanı Donald Trump, ''Amerika'ya gitseniz,

yapi.com.tr / AA
Trump Towers Mall Kapılarını Açtı

Foto: Tolga Adanalı (AA)

Trump Towers Mall, dün (19 Nisan Perşembe) Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ın da katıldığı törenle açıldı. Törende konuşan Aydın Doğan, bir İstanbul sevdalısı olarak Başbakan Erdoğan'ın bu şehirle ilgili bütün projeleri yakından izlediğini bildiklerini, bugün buraya gelmesinin de bu ilginin açık göstergesi olduğunu söyledi. Trump Towers'ın yapımına 2007'de başladıklarını ve inşaatına 400 milyon dolar harcadıklarını ifade eden Doğan, 39 katlı rezidans kulesi ve arkasında 37 kat ofis kulesi ve bunları birbirine bağlayan 5 artı 2 kat alışveriş, eğlence ve spor alanlarıyla büyük bir kompleks olduğunu söyledi. Doğan, bu bölgedeki binaların çoğunun 1960 ve 1970'li yıllarda, o dönemdeki inşaat teknolojisi ile yapıldığını, bu kompleksi düşünürken özellikle işletmesinde dünyaca ünlü Trump Towers'tan lisans aldıklarını ve Avrupa'da bu lisansın ilk kez kendilerine verildiğini kaydetti.
    
175 marka hizmet verecek
    
Bu bölgenin İstanbul'da trafiğin ve toplu taşımacılığın önemli kavşak noktası olduğunu, metrobüs ve otobüsler için park yeri ve peronlara ihtiyaç bulunduğunu dile getiren Doğan, Büyükşehir Belediyesi ile yaptıkları işbirliği çerçevesinde 110 bin metrekare otopark alanının 35 bin metrekaresini belediyenin hizmetine verdiklerini, kuleleri metroya bağlamak için yeni projelerin de gündemde olduğunu bildirdi. Doğan, bu binalarda yaşayanlar ve çalışanlar ile alışveriş merkezine gelenlerin geniş bir toplu taşıma alanından istifade edeceklerini söyledi. Alışveriş merkezini yenilikçi anlayışla düzenlediklerini ve burada çocuk parkı oluşturduklarını belirten Doğan, burada çocukların hem eğleneceğini hem de öğreneceğini kaydetti.
    
Doğan, alışveriş merkezinde yerli ve yabancı 175 markanın hizmet vereceğini vurgulayarak, bu markaların sahipleri ve yetkililerine hayırlı olması dileğinde bulundu. Rezidans kulelerinde takriben 1000 kişinin yaşayacağını, iş kulesinde yaklaşık 6 bin kişinin çalışacağını tahmin ettiklerini aktaran Doğan, kulelerde hizmet için görev alan ve mağazalarda çalışan insanlarla birlikte yaklaşık 2 bin kişiye yeni iş alanı açtıklarını söyledi. Aydın Doğan, ''Dünyanın cazibe merkezi haline gelen İstanbul'un ekonomisine, istihdamına ve kentsel dönüşüm çalışmalarına mütevazı da olsa bir katkıda bulunduk. Artık yıkıp bozan değil, yayıp geliştiren bir zihniyetin gelişmesi hepimize cesaret veriyor'' dedi.


Foto: Salih Zeki Fazlıoğlu (AA)

Donald Trump: Amerika'ya gitseniz, Trump Towers Mall kadar güzel bir şey göremezsiniz

Trump Towers Mall'ın, basın organizasyonuyla kutlamasında konuşan The Trump Organization Yönetim Kurulu Başkanı Donald Trump ise, bunun 'inanılmaz' bir proje olduğunu belirterek, ''Trump Towers'ta olan her şeye bayıldık. Burayı en son gördüğümüzde bir şantiyeydi; şu anda binlerce insan geziyor. Bu alışveriş merkezi, dünyada görebileceğiniz en güzel merkezlerden biridir'' diye konuştu. ''Amerika'ya gitseniz, Trump Towers Mall kadar güzel bir şey göremezsiniz'' diyen Trump, 'Trump'ı tanımlamak için 'kalite' kelimesini seçtiğini ifade etti. Trump, sözlerine şöyle devam etti:
    
''Biz her zaman kaliteyi öne çıkarıyoruz. Yıllardır bu işi yapıyoruz. Pencerelere, cama, mermerlere ve vitrinlere bakın. Olağanüstü kalite çıkarıldı. Bu İstanbul'da çok başarılı bir proje olacak. Buraya markamızı da getirdik. Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Bey'e buraya gelirken 'bir tane daha yapalım' dedim. Bunun üzerine o kadar yoğunlaştık ki başka bir şey düşünmek istemedik. Yeniden döndüğümüzde bir tane daha yaparız. Türkiye'nin başka kesimlerinde de işler yapmak istiyoruz. Yatırımlarımıza yakın sürede devam edeceğiz.''

''Türkçe isim görmek istiyoruz'' diyenlerin olduğunu ifade eden Trump, bunun zaman içinde olacağını söyledi.

Ivanka Trump: Heyecan verici bir proje
    
Trump Organization Geliştirme ve Satın Alım Başkan Yardımcısı Ivanka Trump da bu projenin çok heyecan verici bir şey olduğunu anlatarak, ''Dünya standartlarında bir kompleks oluşturmak bizim için çok önemliydi ve bunun için çok çalıştık. Rezidansları çok güzel, insanlar yaşamaya başladı. Ticari binalarda, iş merkezleri de muazzam başarı oldu. Bu alışveriş merkezinin başarısını görebiliyoruz. Türkiye'de yapacağımız projenin ilki olmasını temenni ediyorum'' şeklinde konuştu. Trump, Mall'da uluslararası birçok markanın bulunduğunu anlatarak, ''Yabancı markalar ile muhteşem Türk markalarını harmanlayarak öne çıkardık. Bu alışveriş merkezini öne çıkaran farklardan biri inanılmaz çocuk merkezi var. Disney tiyatrosu olacak. Bu alan, çocuklar için bir tecrübe olacak, ona yönelik sinema ve tiyatrolar var'' diye konuştu.
    
Konuşmaların ardından, Donald Trump, Ivanka Trump, Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Yalçındağ ve beraberindekiler alışveriş merkezini gezdi. Bu arada, alışveriş merkezindeki sinema salonunu ziyaret eden Donald Trump, daha sonra 'Trump Büyük Düşün' kitabını imzaladı.Foto: Salih Zeki Fazlıoğlu (AA)

http://www.yapi.com.tr/haberler/trump-towers-mall-kapilarini-acti_91603.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!