Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Truva Müzesi Hayal Değil

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Şinasi Haznedar, yapımı çok gecikmiş olan Truva Müzesi konusunda sona yaklaşıldığını açıkladı. Müze yapımı için uluslararası proje yarışması düzenleneceğini belirten Haznedar, "Şartname tamamlanınca yarışma açılacak. Proje yarışma sürecinin 12-14 ay sürmesi öngörülüyor. Birinci seçilecek proje ihale edilerek

Hürriyet Gazetesi
1 Truva Müzesi Hayal Değil

Çanakkale İl Kültür ve Turizm Müdürü Şinasi Haznedar, yapımı çok gecikmiş olan Truva Müzesi konusunda sona yaklaşıldığını açıkladı. Müze yapımı için uluslararası proje yarışması düzenleneceğini belirten Haznedar, "Şartname tamamlanınca yarışma açılacak. Proje yarışma sürecinin 12-14 ay sürmesi öngörülüyor. Birinci seçilecek proje ihale edilerek müze yapılacak" dedi.

Truva Örenyeri’nin girişinde 100 dönüm yerin kamulaştırıldığını, ekonomik sıkıntı da bulunmadığını anlatan Haznedar, "Müzenin bütçesi 2010 İstanbul Dünya Kültür Ajansı’ndan aktarılacak. Ayrıca yapım aşamasında bir sürü uluslararası firma sponsor olmak isteyecektir" diye konuştu.

Eserler 44 ülkede

Müze yapılınca, yurtdışındaki Truva eserlerinin de gelebileceğini belirten Haznedar, şunları söyledi: "Truva’da şimdiye kadar yapılan kazılarda çıkan eserler dünyanın 44 ülkesinde. Türkiye’nin o ülkelerle ikili ilişkileri çerçevesinde geri kazanılacak konumdalar. Eserlerin tekrar bize döneceğine inanıyorum."

http://www.yapi.com.tr/haberler/truva-muzesi-hayal-degil_67736.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Dileğim raflardaki projeler arasına kaldırılmadan gerçekleştirilmesi ne güzel olur YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!