Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Troya Müzesi Serbest Katılımlı, Tek Aşamalı, Ulusal Mimari Proje Yarışması

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü; UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Troya Örenyeri’nden çıkarılan arkeolojik eserlerin korunmasına ve sergilenmesine yönelik Çanakkale’nin Tevfikiye Köyü’nde yapılacak Troya Müzesi için mimari proje elde edilmesi amacıyla serbest katılımlı, tek aşamalı, ulusal mimari

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

Troya Müzesi Serbest Katılımlı, Tek Aşamalı, Ulusal Mimari Proje Yarışması Troya Müzesi Serbest Katılımlı, Tek Aşamalı, Ulusal Mimari Proje Yarışması
TESLİM TARİHİ 16 Mayıs 2011
SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ 30 Mayıs 2011
+ Ajandama Ekle

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü; UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Troya Örenyeri’nden çıkarılan arkeolojik eserlerin korunmasına ve sergilenmesine yönelik Çanakkale’nin Tevfikiye Köyü’nde yapılacak Troya Müzesi için mimari proje elde edilmesi amacıyla serbest katılımlı, tek aşamalı, ulusal mimari proje yarışması düzenliyor.

“Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışmaları Yönetmeliği”ne dayanılarak düzenlenen yarışmanın Asli Seçici Kurulu'nda ise; Cengiz BEKTAŞ (Y. Mühendis Mimar), Cafer BOZKURT (Y. Mühendis Mimar; İstanbul 4 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Üyesi), Han TÜMERTEKİN (Mimar), Emine Fatma ÖĞÜN (Mimar), Doç. Dr. Ayşen SAVAŞ (Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fak. Mimarlık Bölümü), Murat TABANLIOĞLU (Mimar) ve Prof. Dr. Ali İhsan ÜNAY (İnşaat Mühendisi, Gazi Üniversitesi Mimarlık Fak.) yer alıyor.

Toplam 210 bin TL'lik ödül dağıtılacak

Yarışmada ilk üçe giren projeleri sırasıyla 60 bin TL, 45 bin TL, 30 bin TL'lik para ödülü beklerken; mansiyon (3 adet) sahiplerine 15'er bin TL, satınalmaların (3 adet) her birine ise 10 bin TL para ödülü verilecek.

Ayrıntılı bilgi ve katılım formu için lütfen tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/troya-muzesi-serbest-katilimli-tek-asamali-ulusal-mimari-proje-yarismasi-_85334.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!