Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

TTA'ya Ait Taşınmazlar Satışta

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş.'ye ait 5 ildeki taşınmazları satışa çıkardı. ÖİB'nin Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş.'ye (TTA) ait varlıkların özelleştirilmesi hakkında ihale ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Times
TTA'ya Ait Taşınmazlar Satışta

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş.'ye ait 5 ildeki taşınmazları satışa çıkardı. ÖİB'nin Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş.'ye (TTA) ait varlıkların özelleştirilmesi hakkında ihale ilanı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Adana, Ankara, Balıkesir, Denizli ve İzmir'de bulunan bazı taşınmazlar için son teklif verme süresi 25 Aralık saat 17.00'a kadar olacak. 5 ildeki taşınmazların tanıtım dokümanı ve şartname bedeli bin TL'yken, geçici teminat bedeli olarak 25 bin TL alınacak.

ÖİB'nin satış yöntemiyle ayrı ayrı ihale edeceği taşınmazların ihaleleri, kapalı zarf içerisinde teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle "pazarlık usulü" ile gerçekleştirilecek.

İhale şartları

İhale Komisyonu'nca gerekli görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek. İhale konusu varlıkların birine teklif verilebileceği gibi, ayrı ayrı olmak koşulu ile birden fazlası için de teklif verilebilecek. Ancak bu teklifler birbirleri ile ilişkilendirilecek herhangi bir şartı içermeyecek. İhaleye katılabilmek için öncelikle ihale konusu varlıklar hakkında hazırlanan Tanıtım Dokümanı ile İhale Şartnamesi'nin alınması zorunlu olacak. İhaleye gerçek veya tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecek.

Satılacak taşınmazlar

ÖİB'nin satışa çıkardığı TTA'ya ait taşınmazlar ve büyüklükleri şöyle:

Adana Seyhan İlçesi'ndeki 13 bin 415 metrekarelik taşınmaz,

Ankara Yenimahalle'deki 182 bin metrekare taşınmaz,

Denizli Merkez İlçesi'nde 2 bin 548 metrekare yüzölçümlü taşınmazlar ile bu taşınmazlar üzerinde bulunan binaları; Denizli Acıpayam'da 8 bin 925 metrekare yüzölçümlü taşınmazlar ile bu taşınmazlar üzerinde bulunan binalar,

İzmir Karşıyaka'da 27 bin 375 metrekare yüzölçümlü taşınmaz ile bu taşınmaz üzerinde bulunan binalar; İzmir Konak'ta bulunan tapunun bin 192 metrekarelik taşınmaz, 935 metrekarelik taşınmaz ve 570,25 metrekarelik taşınmaz alanı ile bu taşınmazlar üzerinde bulunan binalar bir bütün halinde satılacak.

Balıkesir Ayvalık'ta ise Sosyal Eğitim ve Dinlenme Tesisi'nde bulunan 45 bin 76 metrekare ve 2 bin 480 metrekarelik taşınmaz (bu taşınmazlar üzerinde bulunan binaların, yeraltı ve yer üstü düzenlerinin, arıtma tesisi, güneş kolektörleri, su deposu, trafo ve bunların mütemmim cüzleri dahil) ile devletin hüküm ve tasarrufu altında bulunan toplam 2 bin 656,68 metrekarelik kısmının 16 Aralık 2031 yılına kadar tesis edilen "kullanma izninin devri" yapılacak.

Ayrıca Maliye hazinesi adına kayıtlı 4405 parsel numarasında kayıtlı 2 bin 933 metrekare yüzölçümlü taşınmazın tamamıyla 4374 parsel numarasında kayıtlı 1 milyon 59 bin 320 metrekare yüzölçümlü taşınmazın 156 metrekarelik kısmı üzerinde 16 Aralık 2031 yılına kadar geçerli irtifak hakkı yöntemleri ile bir bütün halinde satılacak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ttaya-ait-tasinmazlar-satista_73907.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!